Otevřená nemocnice  
 

 Bílovecká nemocnice, a.s.
 17. listopadu 538
 743 01 Bílovec

tel.:
556 771 771
 
info@nvb.cz

 

 Datová schránka: p7kc5px

 Najdete nás zde.

NVB

Tiskové zprávy

Odběry nově fungují také u Bílovecké nemocnice, a.s.

Nové odběrové místo na testování nemoci Covid-19 vzniklo včerejším dnem také u Bílovecké nemocnice, a.s. Nachází se v areálu nemocnice se samostatným vjezdem, otevírací doba je v pracovní dny od 8 do 12 hodin.

 

„Vyšetření bude v této fázi provedeno pacientům, kterým jej doporučí praktický lékař nebo hygienická stanice. Seznam pacientů, u kterých je vyšetření indikováno, je průběžně aktualizován a máme jej k dispozici. Víme tedy, kdy a který pacient dorazí. Jakmile navštíví odběrné místo, prokáže se průkazem totožnosti a kartičkou zdravotní pojišťovny,“ dodává ředitel Bílovecké nemocnice, a.s. Ing. Josef Zajíc.

 

Toto odběrové místo je tzv. „drive-in“ se samostatným vjezdem a dostatečně vzdálené od pacientů nemocnice tak, aby nedošlo k jejich ohrožení.

 

V krátkém časovém intervalu se následně vyhodnotí potřeby pro úpravu provozní doby tak, aby pružně reagovala na epidemiologickou situaci v rámci Moravskoslezského kraje.Srdíčka pro zdravotníky v první linii byla předána ve druhém červnovém týdnu.

Měsíc a půl intenzivní práce jedenácti krajkářek. A výsledek? 90 upaličkovaných srdíček a 160 srdíček frivolitkovaných a umístěných do záložek knih. Zástupkyně Klubu paličkování Fulnek se přidaly k výzvě „Srdíčka pro zdravotníky“ a ve druhém červnovém týdnu přivezly krásnou odměnu jako poděkování lékařům a sestrám v první linii, ale nejen jim. Dárky dostal veškerý personál Bílovecké nemocnice, a.s.

 

„Když jsme se dozvěděly, že spolek krajkářek z Litvínova vymyslel tuto krásnou akci, neváhaly jsme ani minutu a přidaly jsme se. Víme, že do Vaší nemocnice vozili pozitivní pacienty s mírným či středním průběhem, takže naše volba nemocnice a myšlenek na personál v první linii byla jasná,“ upřesňuje vedoucí klubu Světlana Marková. Ta přijela s dalšími členkami, a sice Janou Vygodovou a Janou Obádalovou.

 

„Velmi si vážíme každé pomoci, které se nám, jako nemocnici obzvláště v posledních měsících dostalo. Moc děkuji za krásná krajková srdce. Obdivuji onu mravenčí práci, kterou si členky Klubu paličkování Fulnek se srdíčky a záložkami daly. Jak jsem se dozvěděl, práce na jednom srdci trvá leckdy i šest či sedm hodin, to je neuvěřitelné,“ netajil se obdivem k práci krajkářek ředitel nemocnice Ing. Josef Zajíc.

 

„Někde jsem četl, že paličkováním se člověk nejen zabaví, ale také uklidní a tak nějak odizoluje od všeho nepěkného. A navíc, něco moc pěkného vytvoří. Dámám patří obrovský dík. Je cítit, kolik práce za každým takovým srdcem či záložkou stojí a takové poděkování nás moc potěšilo,“ dodává náměstek pro léčebnou péči MUDr. Tomáš Nykel.

 

Krajková srdce jsou symbolem poděkování zdravotníkům, kteří v době pandemie stáli v první linii.

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:
jpgSlavnostní předání srdcí pro zdravotníky [jpg, 3094 kB]
Zleva: vedoucí Klubu paličkování Fulnek Světlana Marková, zástupci z řad zdravotníků, ředitel nemocnice Ing. Josef Zajíc


Zrušení návštěv v Bílovecké nemocnici

Dovolujeme si Vás informovat, že Bílovecká nemocnice, a.s ruší návštěvy na všech odděleních, a to od středy 5. 2. 2020 až do odvolání. Výjimky jsou možné po dohodě s ošetřujícím lékařem.

 

Zároveň žádáme, aby také návštěvníci ambulancí omezili pohyb v areálu nemocnice až do doby, než budou návštěvy opět povoleny. Důvodem ke zrušení návštěv, respektive k omezení, je nárůst akutních respiračních onemocnění, včetně chřipkových onemocnění.

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Setkání vedení a zaměstnanců Bílovecké nemocnice, a.s. u vánočního punče a vánočky

Jen několik dnů před Vánocemi proběhlo tradiční setkání vedení Bílovecké nemocnice, a.s. a jeho zaměstnanců u vánočního stromku, vánočního punče a vánočky.

 

Ředitel nemocnice Ing. Josef Zajíc seznámil personál s hospodářským výsledkem za rok 2019, který i letos je v kladných číslech, poděkoval za perfektní odvedenou práci během celého roku a popřál mnoho elánu, pochopení a empatie do roku nového.

 

Na slova ředitele navázal také náměstek pro léčebnou péči MUDr. Tomáš Nykel, který také poděkoval za výbornou a vysoce profesionální lidskou péči o klienty Bílovecké nemocnice, a.s. a zdůraznil, že vstřícné a slušné jednání personálu od vrátnice po lékaře a zdravotní sestry, je prioritou nemocnice a také vizitkou. I on popřál krásné svátky a mnoho zdraví a elánu do nového roku.

 

  

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Vánoční koncert mladého pěveckého sboru potěšil pacienty Bílovecké nemocnice, a.s.

Pěvecký sbor Gymnázia Mikuláše Koperníka z Bílovce se postaral o to, aby se úterý 17. prosince 2019 neslo ve svátečním duchu. V prostorách jídelny Oddělení následné péče II. se sešlo několik desítek klientů všech oddělení. Zpívaly se nejen tradiční koledy, jako Štědrej večer nastal, Pásli ovce Valaši, Slyšte, slyšte pastuškové, ale také moderní spirituály.

 

Tahle milá návštěva potěšila nejen pacienty hospitalizované na oddělení, ale také personál, který v ten den měl službu. Vše režíroval profesor Jindřich Foltas.

 

„Každá tato předvánoční návštěva mladých zpěváků je vždy plná povzbuzující energie a dobré nálady. Jsem rád, že naši klienti mohli načerpat vánoční atmosféru a vnímat advent i z jiného pohledu, než z nemocničního lůžka,“ nešetří slovy chvály ředitel Bílovecké nemocnice, a.s. Ing. Josef Zajíc.

  

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Poděkování zaměstnanců Bílovecké nemocnice, a.s. příslušníkům Městské policie

Zaměstnanci Bílovecké nemocnice, a.s děkují příslušníkům Městské policie a vedení Města Bílovec za zvýšenou ochranu objektu nemocnice v době rizika napadení aktivním pachatelem, který dne 10. prosince 2019 brutálně útočil ve Fakultní nemocnici Ostrava.

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Známá mikulášská trojice navštívila pacienty Bílovecké nemocnice, a.s.

Ani letos tahle trojice nezapomněla a na hospitalizované pacienty Bílovecké nemocnice, a.s. dýchla zimní sváteční atmosféra. Rozdávala se mikulášská nadílka.

 

Krásné odpoledne si pro všechny pacienty nemocnice již po páté připravilo Oddělení následné péče I. Mikuláš, čert i anděl navštívil každý pokoj v nemocnici. Pro některé to byl dokonce překvapivý začátek hospitalizace. Ještě se nestihli po příjmu ani pořádně rozkoukat a už za nimi na pokoj přišel Mikuláš s doprovodem a rozdávali Mikulášský balíček s oplatky a ovocem. Recitovaly se básničky, zpívaly koledy a dokonce každého z nich potěšil i úsměv čerta. Pozadu nezůstalo ani Oddělení rehabilitace, kde se mezi sestřičkami, pány doktory a pacienty čekajícími na elektroléčbu, vodoléčbu či individuální fyzioterapii svatá trojice také objevila a například z tělocvičen se ozýval zpěv koled.

 

„Tato předvánoční návštěva je vždy milým zpestřením. Jsem moc rád, že i tentokrát na naše klienty Mikuláš s družinou nezapomněl, vřelými slovy dokázali potěšit a v neposlední řadě trochu rozptýlit všechny ty, kteří musí být hospitalizováni,“ dodal ředitel nemocnice Ing. Josef Zajíc.

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Bílovecká nemocnice, a.s. nabízí možnost rychlého objednání a následného vyšetření při srdečních potížích či problémech s tlakem

Pěti novými přístroji, které nahradily staré, vyšetřují lékaři Interní ambulance Bílovecké nemocnice, a.s. klienty, kteří mohou mít problémy se srdcem či tlakem. Holter EKG a tlakový holter disponují celou řadou moderních funkcí a umožňují tak lepší diagnostiku. Investice do nových přístrojů, které nahradily starší typy, přišla na několik desítek tisíc korun.

 

„EKG holter používáme při srdečních onemocněních a vyšetřením poznáme např. bušení srdce a nepravidelnou srdeční akci,“ vysvětluje staniční sestra Interní ambulance Lenka Vozničková a dodává, že přístroje tohoto typu pořídili celkem tři.

Druhým moderním přístrojem je Holter, který se používá při potížích s tlakem a těchto přístrojů má Interní ambulance dva.

„A teď to důležité, mnohá oddělení a ambulance jiných nemocnic řeší čekací dobu na objednání i v řádů měsíců či mnoha týdnů. U nás jsme schopni dát termín do tří až čtyř týdnů,“ upřesňuje Lenka Vozničková.

Objednávat se můžete na telefonním čísle 556 771 731, případně 556 771 737, a to v pracovní dny od 7:00 do 14:00 hodin. Důležité je mít platné doporučení od obvodních lékařů.

Vzhledem k tomu, že se přístroj nosí 24 hodin na těle, vždy od 7:00 – do 7:00 následujícího dne, je vhodné si zařídit volný nebo alespoň volnější den.

 

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Přesun diabetologické ambulance a nutriční poradny

Vážení klienti naší nemocnice,

 

dovolujeme si Vám oznámit, že v průběhu měsíce července 2019 došlo v Bílovecké nemocnici, a.s. k přesunu diabetologické ambulance a nutriční poradny. Zrekonstruovali jsme pro Vás nové, větší a modernější prostory a nově diabetologickou ambulanci i nutriční poradnu najdete v přízemí budovy C, vedle interní ambulance.

 

Provozní hodiny diabetologické ambulance:

 

  • středa od 7:00 do 15:00 hodin
  • pátek od 8:00 do 13:00 hodin

 

Objednávky přijímáme na čísle 556 771 774.

 

Provozní hodiny nutriční poradny:

  • úterý od 8:00 do 11:30 hodin
  • čtvrtek od 8:00 do 11:30 hodin

 

Objednávky do nutriční poradny přijímáme na telefonu 731 642 415 a objednáváme vždy v pracovní dny od 6:00 do 14:00 hodin.  

 

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí

 


Přílohy:


Mezinárodní den žen jsme si i letos připomněli v Bílovecké nemocnici, a.s.

Na Mezinárodní den žen, který každoročně připadá na 8. Březen, se v Bílovecké nemocnici, a.s. ani letos nezapomnělo. Hospitalizované pacientky, lékařky i dámský zdravotnický personál v dopoledních hodinách navštívil ředitel nemocnice JUDr. Zdeněk Horák, MBA, náměstek pro léčebnou péči MUDr. Tomáš Nykel a ekonomický náměstek Ing. Josef Zajíc. Růže provoněly nejeden pokoj a nejednu kancelář.

 

„Z mého pohledu je Mezinárodní den žen podstatnou součástí našeho života. Má svou tradici a je velmi důležité v tento pro ženy významný den připomenout, jak moc pro nás znamenají,“ řekl ředitel nemocnice JUDr. Zdeněk Horák, MBA.

 

 

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Stále častěji využívaná reboxová terapie na Oddělení rehabilitace Bílovecké nemocnice, a.s. pomáhá pacientům při léčbě

Přístroj Rebox je v Bílovecké nemocnici, a.s. plně vytížen. Léčí chronické bolesti páteře, poúrazové a pooperační bolesti, svalové přetížení, léze šlach a vazů, bolesti kloubů. Nemocnice disponuje třemi přístroji pořízenými v dubnu, v červenci a na konci listopadu 2018. Náklady na pořízení těchto přístrojů jsou v těchto dnech již plně pokryty, a to díky jejich vytíženosti.

 

Rebox je druh stimulátoru, který mikroamperovým stejnosměrným proudem koriguje stav ionů v chorobně změněné tkáni. Tím se podpoří prokrvení a lymfatický systém a nastartuje se regenerace organizmu.

 

Jak takový přístroj funguje? Rebox vydává specifické stejnosměrné elektrické pulzy. Tyto pulzy jsou v léčené oblasti aplikovány neinvazivně přes kůži, a to dotykem hrotové léčebné elektrody, zatímco pacient, pokud je to možné, drží v ruce druhou, tzv. válcovou elektrodu, čímž dochází k uzavření elektrického obvodu.

 

„ Počet terapií a jejich délka je podmíněna typem obtíží. Provádí se dvakrát až třikrát týdně a délka jedné terapie je pět až deset minut. Denně ošetříme na Oddělení rehabilitace v Bílovecké nemocnici, a.s. v průměru čtyřicet ambulantních a dvacet hospitalizovaných pacientů,“ dodává vedoucí fyzioterapeut Ladislava Matyšťáková.

 

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Vánoční koncert pro pacienty Oddělení následné péče Bílovecké nemocnice, a.s. zahřál u srdce

Pěvecký sbor Gymnázia Mikuláše Koperníka z Bílovce se postaral o to, aby se úterý 18. prosince 2018 neslo na Oddělení následné péče ve svátečním duchu. Zpívaly se moderní spirituály, ale také tradiční koledy jako Narodil se Kristus Pán, Nesem Vám noviny či Štědrej večer nastal.

 

Tahle milá návštěva potěšila nejen pacienty hospitalizované na oddělení, ale také personál, který v ten den měl službu. Vše režíroval profesor Jindřich Foltas, pod jehož taktovkou se zazpívala krom tradičních vánočních písní také píseň Jaromíra Nohavici.

 

„Každá tato předvánoční návštěva mladých zpěváků nejen na Oddělení následné péče je příjemným zpestřením pro naše klienty. Je plná povzbuzující energie, dobré nálady a vánoční pohody a já jsem moc rád, že i letos k nám sbor Gymnázia Mikuláše Koperníka zavítal,“ dodává ředitel Bílovecké nemocnice, a.s. JUDr. Zdeněk Horák, MBA.

 

 

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Známá mikulášská trojice dnes navštívila pacienty Bílovecké nemocnice, a.s.

Ani letos tahle trojice nezapomněla, a přestože počasí venku připomínalo spíš krásný podzim, na hospitalizované klienty Bílovecké nemocnice, a.s. dýchla zimní sváteční atmosféra. Rozdávala se mikulášská nadílka.

Krásné odpoledne si pro všechny pacienty nemocnice již po čtvrté připravilo Oddělení následné péče I. Mikuláš, čert i anděl navštívil každý pokoj v nemocnici. Pro některé to byl dokonce překvapivý začátek hospitalizace. Ještě se nestihli po příjmu ani pořádně rozkoukat a už za nimi na pokoj přišel Mikuláš s doprovodem a rozdávali Mikulášský balíček s oplatky a ovocem. Recitovaly se básničky, zpívaly koledy a dokonce každého z nich potěšil i úsměv čerta.

 

„Tato předvánoční návštěva je vždy milým zpestřením. Jsem moc rád, že i tentokrát na naše klienty Mikuláš s družinou nezapomněl, vřelými slovy dokázali potěšit a v neposlední řadě trochu rozptýlit všechny ty, kteří musí být hospitalizováni,“ dodává ředitel Bílovecké nemocnice, a.s. JUDr. Zdeněk Horák, MBA.

 


Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Bílovecká nemocnice, a.s. zvyšuje komfort svým pacientům

Rekonstrukcí prošla část budovy A Bílovecké nemocnice, a.s. zejména lůžková část chirurgického oddělení. Evakuační výtah, který sloužil přes 40 let, byl vyměněn za nový, vyhovující platným legislativním podmínkám nejen s ekonomickým, ale i příjemným provozem.

 

Nově poskytuje chirurgické oddělení také dva nadstandardní pokoje. Dále byly v rámci první etapy vyměněny rozvody vody na části chirurgického oddělení včetně úprav sociálních zařízení. Na provedení těchto investičních akcí nemocnice vynaložila finanční prostředky v objemu 5,5 mil. Kč.

 

„Tato modernizace přispěje ke zlepšení prostředí a zajištění vysokého standardu poskytovaných služeb. Sloužit bude nejen našim pacientům, ale také návštěvníkům nemocnice. V příštím roce budeme pokračovat ve druhé etapě oprav rozvodů vody a připravujeme i další investice,“ dodává ředitel Bílovecké nemocnice, a.s. JUDr. Zdeněk Horák, MBA.

 

 

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Bílovecká nemocnice vyšetřuje cévy, tepny a žíly rychleji než jinde

Čekací doba je maximálně několik dnů, v porovnání s jinými nemocnicemi je to velký nadstandard, nemusíte čekat týdny! Radiodiagnostické oddělení Bílovecké nemocnice, a.s. nabízí dopplerometrická ultrazvuková (sonografická) vyšetření cév (tepen a žil) s barevným mapováním ve velmi krátkém časovém termínu.

 

„Jsme jednou z mála nemocnic, kde se na takováto vyšetření čeká opravdu jen minimum dnů. Navíc obdobnou objednací dobu máme také na ultrazvuková vyšetření krku, štítné či slinné žlázy, břicha, malé pánve, měkkých tkání či kloubů,“ dodává primářka Radiodiagnostického oddělení MUDr. Eva Bezunková. Požadované vyšetření, doporučené lékařem, lze objednat na telefonním čísle 556 771 787, a to v čase od 6:30 do 15:30 hod.

 

Náplní činnosti Radiodiagnostického oddělení je diagnostika chorob pomocí zobrazovacích metod, tedy rentgenu a ultrazvuku. Kvalita vyšetřovacích postupů a ochrana před ionizujícím zářením na našich přístrojích je pravidelně kontrolována ve shodě s Atomovým zákonem a dosahuje vysoké vyšetřovací úrovně.

 

 

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Oslavy Bílovecké nemocnice, a.s proběhly na výbornou

Míša Růžičková s dětským programem, kapela Legendy se vrací, dechová kapela Rozmarýnka, kejklíř Křup-ala-Hop, mažoretky z Bílovce a mnoho dalších hostů zpříjemnilo páteční odpoledne u příležitosti 120. výročí založení. Tenkrát se psal rok 1898…

 

Zaměstnanci nemocnice, široká veřejnost, ale také pozvaní hosté a zástupci z řad partnerů a sponzorů, kterým patří velké díky, si s velkou parádou a radostí připomněli vznik Bílovecké nemocnice. Areál Bílovecké nemocnice byl v pátek 25. května 2018 plný dětského smíchu, hudby, radosti i štěkotu psů. Užívaly si děti, užívali si dospělí a líbilo se samozřejmě zástupcům nemocnice i kraje.

 

„Výročí založení Bílovecké nemocnice nám nabídlo i něco více, než možnost strávit příjemné odpoledne s atraktivním doprovodným programem. Je dobré si čas od času uvědomit, že ne všude na světě mají lidé dostupné zdravotnictví, jak je tomu třeba ve střední Evropě.  Bílovecká nemocnice nabízí pacientům kvalitní péči a Moravskoslezský kraj zde počítá s dalšími investicemi. V minulém roce byla mimo jiné za více než 52 milionů korun dokončena modernizace prostor prozkvalitnění péče o dlouhodobě nemocné. Kraj také přispěl na právě probíhající rekonstrukci evakuačního výtahu, podpořil také obnovu a modernizaci kotelny,“ řekl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Martin Gebauer a dodal, žepohodlí pacientů i zdravotnického personálu je pro vedení kraje jednou z priorit.

O tom, že jde nemocnice pod vedením ředitele Zdeňka Horáka správným směrem, svědčí i ocenění, které ředitel Horák převzal z rukou místostarostky města Sylvy Kováčikové. Jedná se o ocenění u příležitosti výročí 120 let trvání, a sice ocenění „ÚSPĚŠNÁ FIRMA MĚSTA BÍLOVCE ZA ROK 2017“ za poskytování zdravotnické péče občanům Bílovce a okolí.

„Velmi si tohoto ocenění vážím a věřím, že i toto ocenění může do Bílovecké nemocnice přilákat další zdravotní kapacity a nové kolegy. Když jsem před rokem a půl nastoupil do funkce ředitele Bílovecké nemocnice, bylo mým úkolem dostat ji z nejhoršího, umožnit zachování zdravotní péče pro Bílovec a přilehlé okolí a stabilizovat ekonomiku. Po roce a půl mého působení mohu říct, že nemocnice je z nejhoršího venku, nepotýkáme se s nedostatkem personálu, nechybí nám primáři několika oddělení, zlepšovat se začala také finanční situace a po zhruba dvou letech se naši zaměstnanci dočkali navýšení mezd o rovných deset procent. A další navýšení chystáme i na tento rok,“ dodal ředitel nemocnice Zdeněk Horák.

 

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Vládní návštěva zavítala do Bílovecké nemocnice, a.s.

Vzácná vládní návštěva zavítala ve středu 25. dubna 2018 do Bílovecké nemocnice, a.s. Premiér v demisi Andrej Babiš, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch či ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová navštívili naši nemocnici.

 

Delegace si v doprovodu hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka a ředitele Bílovecké nemocnice Zdeňka Horáka prohlédla Oddělení následné péče a Oddělení rehabilitace. Andrej Babiš
se v diskusi zajímal o výši mezd sester a jejím navyšování a také o to, co je trápí a co by uvítaly za změny.

 

„Pro nás je asi nejhorší administrativa. Musíme vyplňovat formuláře například jen pro kanylu, zabírá nám to zbytečně moc času, který bychom mohly věnovat našim klientům,“ svěřila se staniční sestra Oddělení následné péče II Lenka Rulíšková. Na tuto problematiku okamžitě zareagoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a nastínil, že od června 2018 bude administrativní zátěž zredukována a podstatně zjednodušena.

 

Následovala prohlídka zrekonstruovaného Oddělení rehabilitace a přání, aby se podařil dokončit další investiční záměr a to oprava komunikací a vybudování parkoviště v areálu nemocnice. Věříme, že i toto přispěje k zajištění budoucího rozvoje a dalšího zkvalitňování péče a služeb nemocnice.

 

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Bílovecká nemocnice, a.s. obdržela finanční dar na nákup transportního vozíku

 

Bílovecká nemocnice, a.s ve středu 21. března 2018 obdržela významný finanční dar. Částku v hodnotě 20.000,- Kč věnovala Bílovecká patnáctka, což je skupina občanů Bílovce, jimž není lhostejné dění ve městě a jeho okolí.

 

„Děkujeme za podporu naší nemocnice, velmi si tohoto daru vážíme a jsem rád, že v dnešní době stále ještě existují lidé, kteří pomáhají věcným darem či finančním příspěvkem na pořízení konkrétního přístroje či zařízení. My již máme v tuto chvíli vizi nákupu jednoznačnou, peníze použijeme na nákup transportního vozíku sloužícího k přepravě imobilních pacientů,“ dodává ředitel Bílovecké nemocnice, a.s. JUDr. Zdeněk Horák, MBA.

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Mezinárodní den žen si připomněli i v Bílovecké nemocnici, a.s.

Na Mezinárodní den žen, který každoročně připadá na 8. březen, se v Bílovecké nemocnici, a.s. nezapomnělo. Hospitalizovaným pacientkám, lékařkám, zdravotním sestřičkám i ženám z pomocného personálu zástupci vedení nemocnice k jejich svátku pogratulovali a věnovali každé růži. Pacientkám na odděleních navíc popřáli brzké uzdravení.  

 

„Jsem přesvědčen, že růžičkou, úsměvem a vlídným slovem bychom si ženy měli hýčkat velmi často, o to víc je samozřejmostí, že jim takto popřejeme na jejich březnový svátek, poznamenává ředitel Bílovecké nemocnice, a.s. JUDr. Zdeněk Horák, MBA.

 

„Mezinárodní den žen má své pevné místo v našem kalendáři a jsem moc ráda, že krásnou růží můžeme takto klientkám hospitalizovaným například na Oddělení následné péče I. den zpříjemnit,“ dodává staniční sestra ONP I. Martina Papalová.

 

 

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Oslavte s námi 120 let od vzniku Bílovecké nemocnice, a.s.

 

Bílovecká nemocnice byla založena v roce 1898 a u této příležitosti, 120 let od vzniku, připravujeme oslavu tohoto výročí. Termín oslavy je pátek 25. května 2018 v odpoledních hodinách v areálu nemocnice.

Akce je určená pro širokou veřejnost, občany města Bílovec a okolních obcí, zaměstnance nemocnice a jejich rodinné příslušníky. Bohatý program je zajištěn, děti se mohou těšit například na Míšu Růžičkovou a její krásné písničky, dospělí zase na kapelu Legendy se vrací a další.

Podrobnější program bude upřesněn v příštím zpravodaji a na webových stránkách Bílovecké nemocnice, a.s.

 

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Bílovecká nemocnice, a.s. pokračuje v obměně přístrojového vybavení

Bílovecká nemocnice, a.s. pořídila v rámci obměny svého přístrojového vybavení nejnovější celotělový sonograf, který od přelomu roku pomáhá v diagnostice srdečních a cévních onemocnění a přispívá tak ke včasné a úspěšné léčbě stovek pacientů Bílovecké nemocnice ročně.

 

„Tento špičkový ultrazvuk je multifunkční, má tři sondy, a to na cévy, břicho a srdce. Je významnou náhradou původního sonografu. Zprovoznili jsme ho v prvních dnech letošního roku a už je plně vytížen,“ upřesňuje vedoucí lékařka Interního oddělení Bílovecké nemocnice, a.s. MUDr. Ivana Šustková.

 

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Na Odděleních následné péče Bílovecké nemocnice, a.s. se zpívalo, koledovalo i modlilo

Čtrnácté prosincové odpoledne klientům Oddělení následné péče Bílovecké nemocnice, a.s. zůstane v paměti. Na oddělení proběhl Vánoční koncert Pěveckého sboru Gymnázia Mikuláše Koperníka z Bílovce s náladou naprosto sváteční.

 

Oddělení následné péče jsou vánočně nazdobena, provoněna perníčky, které přinesl dámský personál oddělení  a pod nazdobeným stromečkem jsou vánoční dárky. Klienti následné péče se už nemůžou dočkat. Vždyť má dorazit 13 studentů Gymnázia Mikuláše Koperníka z Bílovce a s nimi pan učitel, který bude zpěv doprovázet na kytaru. A mladý pěvecký sbor úderem čtrnácté hodiny skutečně dorazil. Zpívaly se moderní spirituály, písně od Jarka Nohavici a samozřejmě tradiční české koledy jako Narodil se Kristus Pán, Nesem Vám noviny a další.

 

„Mám z dnešního odpoledne moc krásný a vánoční pocit. Je nádherné, že si tito studenti udělali čas a přišli potěšit pacienty na našem oddělení i na Oddělení následné péče 2. Myslím, že mnohé z nich budou na druhý den bolet i hlasivky, jak si zpěv užívali,“ dodává s úsměvem staniční sestra Oddělení následné péče 1 Martina Papalová.

 

Každý mladý zpěvák pak za odměnu od Bílovecké nemocnice, a.s. dostal vánoční balíček.

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Klienti na Oddělení následné péče si mikulášský den opravdu užili

Mnoho úsměvů, radost v očích a mikulášská nadílka. K pacientům na Oddělení následné péče Bílovecké nemocnice, a.s. dorazil Mikuláš. Přišel v doprovodu čerta z Pekelného království a anděla z Voňavého nebíčka.

Kniha hříchů ukázala, že všichni přítomní klienti byli po celý rok hodní. Odměnou za zazpívané písničky a odpřednášené básničky byly mikulášské pytlíky s ovocem, oplatky a Mikuláši z pečiva. Zpestřením pro obdarovávané byla oblíbená canisterapie s pejskem Hermínkem. Ten se nechal hladit, česat, škrábat za oušky a čekal na piškotovou dobrůtku. Fotilo se, zpívalo, atmosféra byla velmi příjemná a předvánoční.

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Nová endoskopická sestava

Bílovecká nemocnice, a.s. pořídila v rámci obměny svého přístrojového vybavení novou endoskopickou sestavu. Díky novým endoskopům, většímu monitoru a procesoru s výkonným xenonovým zdrojem světla bude možno provádět kvalitnější vyšetření trávicího ústrojí, detekovat i malé léze a detailněji zobrazovat sliznice zažívacího traktu.

 

„Tato modernější sestava byla pořízena z prostředků Moravskoslezského kraje nákladem 1 075 000 tisíc korun. Nová endoskopická věž nahradila v gastroenterologické ambulanci starší přístroj. Jsem přesvědčen, že pacienti ocení rychlejší a komfortnější vyšetření jak gastroskopem, což je přístroj k vyšetření jícnu, žaludku a dvanáctníku, tak kolonoskopem, který slouží k vyšetření konečníku a tlustého střeva kvalitní optikou a umožňuje podrobně prohlédnout sliznice těchto orgánů,“ upřesňuje ředitel Bílovecké nemocnice, a.s. JUDr. Zdeněk Horák, MBA.

 

Ročně tento přístroj pomůže v Bílovecké nemocnici, a.s. stovkám pacientů a lékaři uvítají moderní možnosti ukládáni obrazové dokumentace pacientů přímo do počítače nebo na USB disk, aby byla kdykoliv k dispozici jim i jejich kolegům.

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Nová enterální výživa jako další zkvalitnění péče pacientů Bílovecké nemocnice, a.s.

V českých nemocnicích trpí až 40% pacientů tzv. malnutricí, tzn. nedostatečným příjmem potravy. Na pracovním setkání v Bílovecké nemocnici, a.s., které proběhlo ve středu 25. 10. v jejích prostorách, společnost Abbott Nutrition International představila své produktové portfolio zaměřené na enterální výživu. Ta řeší podvýživu a účastníkům semináře bylo vysvětleno používání této enterální výživy, která je obohacena o protein, vlákninu a potřebné minerály. Byla jim představena nová terapeutická enterální výživa, tzv. sipping, což je výživa k popíjení a sondová výživa, která se aplikuje přímo do žaludku. Semináře se zúčastnilo několik desítek odborníků a zaměstnanců nemocnice.

 

„Je všeobecně známo, že podvýživa u hospitalizovaných pacientů vede k prodloužení pobytu v nemocnici a ke snížené kvalitě života. Je potřeba jim kvalitu života v nemocnici zlepšovat, proto děkuji mnohokrát zástupcům společnosti Abbott Nutrition International za představení nových produktů a jsem rád, že naši lékaři, sestry a další zdravotní odborníci získávají nové poznatky o enterální výživě, a že jsou v této problematice kontinuálně vzděláváni,“ dodává ředitel Bílovecké nemocnice, a.s. JUDr. Zdeněk Horák, MBA.

 

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Klientům Oddělení následné péče pomáhá nový canisterapeutický pejsek Hermínek

Poprvé se s ním setkali a už si ho oblíbili. Řeč je o čtyřletém pejsku Hermínkovi. Je to skutečný kavalír a v úterý 10. Října 2017 poprvé dorazil potěšit klienty Oddělení následné péče I. Bílovecké nemocnice, a.s.

 

„Hermínek, celým jménem Hermínek Henri Nikippé, je certifikovaný canisterapeutický pes, který pomáhá a pomáhá moc rád, hlavně za piškotky,“ říká školená terapeutka Barbora Staufčíková, DiS., která je Hermínkovou paničkou, ale také pracuje na oddělení Chirurgie Bílovecké nemocnice, a.s.

 

Když vyjdeme z definice canisterapie, je to vlastně označení způsobu terapie, který využívá pozitivního působení psa na zdraví člověka.

 

„Ráda bych docházela s Hermínkem pravidelně, alespoň jednou za 14 dnů. Takový kontakt starších lidí s pejskem je velmi důležitý a motivační. S klienty si povídáme, pejskové vždycky vzbudí emoce a především starší senioři si mohou pomocí doteků svých prstů a kůže psa procvičovat jemnou motoriku, česat pejsky a třeba taky odměňovat piškoty, důležité je znát anamnézu jednotlivých pacientů a dle toho usměrňovat také canisterapeutickou pomoc,“ dodává Barbora Staufčíková.

 

„Pro naše klienty je návštěva canisterapeutického týmu příjemné vytržení z každodenního stereotypu, milé zpestření dne, těší se na další návštěvu, a že si pejska pohladí. Navíc je viditelná lepší nálada klientů a celkové uvolnění,“ doplňuje staniční sestra Oddělení následné péče I. Martina Papalová.

 

Jak funguje pejsek v praxi například u starších pacientů, kteří už mají postižené strany těla a jsou ztuhlejší?  „U pacientů, kteří už jen leží a jsou ztuhlejší, je důležité pejska přiložit na onu postiženou stranu. Pejsek má vlastně o jeden stupínek vyšší teplotu než člověk, takže to teplo krásně přechází do lidského těla a může částečně ztuhlost uvolňovat,“ vysvětluje Barbora Staufčíková.

 

„Hermínek nám velmi pomohl a věříme, že se společně s našimi klienty bude potkávat i nadále. My jsme moc rádi přizpůsobili i dopolední program na oddělení,“ dodává závěrem staniční sestra Martina Papalová.

  

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Ambulance chronických ran Bílovecké nemocnice, a.s., Vám pomáhá každý den

Šestnácté květnové odpoledne patřilo v Bílovecké nemocnici, a.s. také semináři na téma „Chronická rána a kompresivní terapie“. Na programu byla problematika rozdělení chronických ran, faktory ovlivňující hojení ran, jak postupovat u převazu ran, probírán byl princip kompresivní terapie či druhy kompresivních obvazů.

 

V rámci dalšího vzdělávání se semináře účastnil zejména střední zdravotní personál, ale také lékaři, kteří se touto problematikou zabývají. Přednášejícími byly Magdalena Kalašová, Jana Juhaszová a Silvie Pawlusová. Účast byla vysoká. Chronická rána je defekt, který se hojí dlouhodobě jako důsledek diabetu nebo cévních onemocnění a kompresivní terapie je léčba tlakem, tedy speciálními tlakovými obvazy.

 

Tyto zdravotní komplikace léčíme v Ambulanci chronických ran Bílovecké nemocnice, a.s., a to velmi úspěšně. Ambulance je dobře zavedená a známá svými četnými medicínskými úspěchy u nemocných zejména diabetem a cévními chorobami. Vysoce erudovaný personál ošetřuje pacienty, kteří jsou hospitalizováni na Oddělení následné péče a rovněž pacienty přicházející ambulantně ze širokého okolí. Praktické dovednosti a zkušenosti v kombinaci s lidským přístupem jsou nemocnými velmi ceněny.

 

„Jsem potěšen hojnou účastí na tomto semináři. Svědčí o zájmu ošetřujícího personálu držet krok s moderní medicínou a učit se novým postupům v léčbě, která povede k výraznému zlepšení zdravotního stavu našich nemocných,“ konstatuje ředitel Bílovecké nemocnice, a.s. JUDr. Zdeněk Horák, MBA.

 

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Bílovecká nemocnice, a.s. otevřela unikátní Oddělení následné péče

Vytvořeno dne 3.4.2017

 

Bílovecká nemocnice, a.s. otevřela unikátní Oddělení následné péče

 

Vyšší standard a kvalita péče o dlouhodobě nemocné je hlavním cílem rekonstrukce a modernizace Oddělení následné péče v Bílovecké nemocnici, a.s. To bylo slavnostně otevřeno v pondělí 3. dubna za účasti vedení Bílovecké nemocnice, a.s. a Moravskoslezského kraje.

 

Investiční akce byla realizována v rámci projektu „Modernizace prostor pro zkvalitnění péče o dlouhodobě nemocné v Bílovecké nemocnici, a.s.“. Investiční akce, kterou stavebně zajišťovala firma BDSTAV MORAVA s.r.o., byla realizována nákladem 53,6 mil. Kč a je financována z 85 procent ze švýcarských fondů a z 15 procent z vlastních zdrojů za podpory Moravskoslezského kraje.

 

„V Bílovecké nemocnici vzniklo pracoviště, které Moravskoslezský kraj velmi potřebuje. Pacientů, kteří už nevyžadují akutní zdravotní péči, ale je nutné, aby se pod odborným dohledem doléčili a rehabilitovali, přibývá. Jde o nemocné po infekcích, srdečním selhání, mrtvicích, po traumatech…Většinou o seniory, kteří se s následky těchto onemocnění mnohem hůře vyrovnávají, potřebují delší čas k uzdravení a vyžadují specifický přístup. Tady se jim dostane komplexní péče na vysoké úrovni,“ řekl moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák.

 

Péče zde bude poskytována v nadstandardních podmínkách, všechny pokoje Oddělení následné péče jsou špičkově vybaveny a pacientům poskytují maximální možný komfort. Televize na každém pokoji je samozřejmostí. Pokoje jsou vybaveny sociálním zařízením a pro pohodlí našich klientů bude sloužit také 50 speciálních polohovacích křesel. Oddělení disponuje osmdesáti zcela novými elektricky polohovatelnými lůžky.  Kompletní modernizací prošlo také přístrojové vybavení včetně EKG, tužkových dopplerů atd.

 

„Velkou výhodou pracoviště je, že lůžková část oddělení následné péče je soustředěna do dvou pater nad sebou v jedné budově společně s rehabilitací. Díky tomu je možné lépe diferencovat péči podle diagnóz. Také nadstandardní vybavení bezbariérových pokojů, elektrické polohovací postele s antidekubitními matracemi, kyslík a moderní signalizační zařízení ve všech pokojích, kolejnicový systém pro transport pacientů, moderní přístrojové vybavení ulehčí nejen práci personálu, ale hlavně zpříjemní pobyt pacientům v nemocnici. To vše pozitivně ovlivňuje průběh léčky, umožní to pacientům dostat se rychleji zpátky do formy,“ uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro zdravotnictví Martin Gebauer. Dodal, že v rámci projektu si mohl zdravotnický personál také zvýšit a rozšířit kvalifikaci. Mimo jiné to znamená, že při péči o pacienty budou moci používat nové moderní léčebné a rehabilitační metody.

 

„Vysoký standard péče o dlouhodobě nemocné pacienty zajistí také nově vybudovaná zimní zahrada s krásným výhledem na horizont Bílovce a okolí, která umožní pacientům trvale upoutaným na lůžko užívat tento prostor, jenž je určený nejen pro setkání rodin s pacienty, ale také pro přednášky a jiné vhodné dobrovolnické činnosti. Mohou zde probíhat také výstavy či oblíbené koncerty dětí z mateřských škol,“ doplňuje vybavenost oddělení ředitel Zdeněk Horák.

 

Oddělení následné péče Bílovecké nemocnice, a.s. je teprve druhým pracovištěm svého druhu v Moravskoslezském kraji, které získalo certifikát pro práci v konceptu bazální stimulace. Bazální stimulace podporuje různé vývojové stupně schopnosti vnímat podle toho, ve které fázi se pacient právě nachází a přináší velké úspěchy u pacientů po cévních mozkových příhodách, pacientů ve vigilním kómatu, ale i u pacientů trpících těžkou demencí. Dochází u nich ke zlepšení zdravotního stavu a rychlejší adaptaci na nemocniční prostředí.

 

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Zrušení zákazu návštěv

Vytvořeno dne 13.2.2017

 

Zrušení zákazu návštěv v Bílovecké nemocnici, a.s.

 

Počínaje dnešním dnem (13. 2.) Bílovecká nemocnice, a.s. ruší zákaz návštěv na všech odděleních. Důvodem je pokles akutních respiračních onemocnění včetně těch chřipkových. Nadále ale prosíme veřejnost, aby respektovala pokyny zdravotního personálu bílovecké nemocnice a aby osoby nachlazené návštěvu u svých blízkých a našich pacientů zvážily.

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Ocenění dobrovolníků

Vytvořeno dne 10.2.2017

 

Pomáhají v nelehké životní situaci, pomáhají překonat pocit osamělosti, pomáhají v době nemoci. To jsou dobrovolníci Bílovecké nemocnice, a.s.

 

Ve čtvrtek 9. 2. 2017 proběhlo v Domě kultury v Bílovci slavnostní setkání a poděkování dobrovolníkům za jejich desetiletou obětavou činnost nejen v bílovecké nemocnici.  Z rukou starosty Bílovce Mgr. Pavla Mrvy obdrželi hodnotné dárkové koše a krásné kytice. Setkání proběhlo v příjemném a přátelském duchu, bylo znát a cítit, jak důležití dobrovolníci v životě jsou. Za bíloveckou nemocnici se setkání zúčastnil náměstek ředitele pro léčebnou péči MUDr. Tomáš Nykel a také tři dámy, které převzaly ocenění Bílovce za dobrovolnickou činnost v bílovecké nemocnici. Poděkování bylo vysloveno hlavní sestře Bc. Pavle Friedlové a sociálním pracovnicím Bc. Petře Stanovské, DiS. a Lence Laturové.

 

Psal se rok 2007, kdy do nemocnice zavítali vůbec poprvé. Přihlásilo se poměrně hodně dobrovolníků. Vytrvalo jich méně, o to více si jich vážíme. Jmenovitě vyzdvihněme Elišku Knězkovou s pejskem Nerem, Helenu Andresičovou, Martu Denerovou, Libuši Heryánovou, Zdenku Chrástkovou, Zdeňku Schubertovou či Gabrielu Jiříčkovou, která byla u zrodu dobrovolnictví v bílovecké nemocnici.

 

Jsou obětaví, ochotní, empatičtí. Mají své rodiny, přesto pomáhají rodinám jiným, pomáhají jednotlivcům. Do bílovecké nemocnice dobrovolníci dochází pravidelně, někteří i několikrát týdně a svým vyprávěním, úsměvem, vlastně jen přítomností potěší hospitalizované pacienty.

 

„V současné době je tým dobrovolníků velmi dobře stabilizován. Jsou proškolení, obětaví, zodpovědní, dochází pravidelně,“ říká Ladislav Blahuta, dobrovolník od října roku 2008, nyní koordionátor dobrovolnictví. Rozhodující podíl na zavedení programu měla tehdejší primářka Oddělení následné péče MUDr. Dagmar Palasová, která je velkým propagátorem a příznivcem dobrovolnického programu. „Dobrovolníky vítají nejen hospitalizovaní klienti, ale mají podporu také od zdravotníků, staničních sester a dalšího personálu bílovecké nemocnice. Tady bych chtěl poděkovat asistentce ředitele Monice Štefunkové, její podpora je velmi přínosná a také Evě Vrátné, ta už nyní pracuje v Domově seniorů v Bílovci,“ doplňuje Ladislav Blahuta.

 

Dobrovolnický program se v bílovecké nemocnici maximálně osvědčil. „I já bych rád poděkoval dobrovolníkům, kteří za našimi klienty pravidelně dochází. Nesmírně si vážím jejich podpory a pomoci pacientům, kterým je smutno a prožívají nejrůznější obavy. Moc bych si přál, aby naše vzájemná spolupráce pokračovala. Těmto obětavým lidem, kteří umí dát něco tak cenného, jako je volný čas, bych chtěl říct velké děkuji,“ dodává ředitel Bílovecké nemocnice, a.s. JUDr. Zdeněk Horák, MBA.

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Den otevřených dveří na oddělení Rehabilitace

Vytvořeno dne 26.1.2017

 

Den otevřených dveří na oddělení Rehabilitace Bílovecké nemocnice, a.s. měl úspěch

 

Více než dvě stovky lidí se přišly podívat na nově zrekonstruované a zmodernizované oddělení Rehabilitace Bílovecké nemocnice. To poskytuje pacientům kompletní fyzioterapeutické a ergoterapeutické ošetření za využití vodoléčby, teploléčby, magnetoterapie, elektrostimulace a dalších. Dne 26. ledna 2017 zde proběhl den otevřených dveří. O prohlídku měla veřejnost velký zájem.

 

Historicky vůbec první den otevřených dveří na oddělení Rehabilitace se nesl ve znamení mnoha zajímavých otázek ze stran potenciálních pacientů a návštěvníků a mnoha zajímavých a potřebných odpovědí ze stran špičkových fyzioterapeutů oddělení Rehabilitace. „Doporučte mi prosím cviky na tenisový loket, on ne a ne přestat zlobit,“ povzdechla si paní Alena z Bílovce. „A když mám po zlomenině krčku, mohla bych se na doporučení mého lékaře u vás objednat?“ Doptávala se zase paní Eva ze Studénky. Školený tým fyzioterapeutů Bílovecké nemocnice ochotně odpovídal nejen na tyto konkrétní otázky.

 

Návštěvníci se dostali do míst, která jsou přístupná jen pacientům a lidé se tam běžně nedostanou. Prohlédli si nově zrekonstruované a moderně vybavené oddělení, nechali si vysvětlit jednotlivé cvičení u konkrétních problem. Byly jim předvedeny pomůcky, kterými disponuje tělocvična Bílovecké nemocnice a zajímali se například také o perličkové koupele či koupele pro rehabilitaci horních i dolních končetin.

 

„Máme tady například sedm nových vířivek na kompletní vodoléčbu včetně Hubbardova tanku na podvodní masáže, vibrační a balanční plošiny, dvojdílný Vojtův stůl na léčebný tělocvik a další moderní vybavení.,“ doplnila vedoucí rehabilitace fyzioterapeutka Ladislava Matyšťáková.

 

„Cílem bylo přiblížit toto oddělení místním lidem a lidem z širokého okolí. Rehabilitace disponuje skvělým technickým vybavením, kvalitními lékaři, profesionálním a špičkově vyškoleným týmem fyzioterapeutů a věřím, že právě kombinace tohoto jako celku dokáže pacientům pomoci,“ říká ředitel nemocnice JUDr. Zdeněk Horák, MBA.

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Mikuláš v Bílovecké nemocnici

Vytvořeno dne 6.12.2016

 

Mikuláš a jeho věrní společníci zavítali na všechna oddělení Bílovecké nemocnice, a.s.

 

Stalo se již tradicí, že každoročně 5. prosince zavítal do Bílovecké nemocnice Mikuláš a jeho přátelé. I tentokrát navštívili všechna oddělení, i tentokrát si mikulášskou nadílku připravilo Oddělení následné péče 1. U pacientů se ozýval smích, prozpěvování a dlouhé „děkujemeeeee“. Mikulášovi nechyběla berlička, čertovi řetěz, andělovi velká krásná křídla.

 

Zpívaly se koledy a písničky s vánoční tematikou. Klienti Bílovecké nemocnice, a.s. si předvánoční atmosféru vesele užívali. A protože všichni obdarovávaní byli po celý rok hodní, čert si nikoho do pekla neodnesl a Mikuláš balíčky nešetřil. Velký dík za přípravu balíčků patří lidským přátelům Mikuláše. Konkrétně nutričním terapeutům Ludmile Havlíkové a Bc. Vojtěchu Šopovi.

 

 „Tato předvánoční atmosféra je nesmírně důležitá především pro ty, kteří nemohou být po boku své rodiny a ve svém zázemí. Jsem rád, že se nám podařilo alespoň na chvíli rozzářit a rozezpívat ty, kteří v tuto chvíli potřebují pomoc našich lékařů a zdravotního personálu,“ dodal náměstek pro léčebnou péči MUDr. Tomáš Nykel a poděkoval za vedení nemocnice všem, kteří tuto akci připravili.

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Bílovecká nemocnice má nové Oddělení rehabilitace

Vytvořeno dne 29.9.2016

 

Zrekonstruované a zmodernizované Oddělení rehabilitace je připraveno poskytnout pacientům komplexní léčbu v nových prostorách, s novým vybavením i novými metodami. Ve čtvrtek (29. 9.) si jej přijel prohlédnout také ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček, vedení Moravskoslezského kraje a další zhruba stovka pozvaných hostů.

 

Tady je vidět, že i menší nemocnice jsou velmi důležité z hlediska fungování v systému.
Víme, že populace stárne, víme, že potřebuje následnou péči, ale nejde jen o to uložit pacienty
na následná lůžka a dávat jim tabletky, když to řeknu zjednodušeně, ale i samotná rehabilitace je důležitá, a to obzvláště pro pacienty ve vyšším věku. Tady budou mít vše pod jednou střechou, nejen toto zmodernizované Oddělení rehabilitace, ale během několika týdnů i zbrusu nové Oddělení následné péče. Věřím, že pacienti budou u vás moc rádi a ocení i to, že pro péči o jejich zdraví se tady v Bílovci udělal další a velký krok. Blahopřeji pacientům i zdravotnickému personálu Bílovecké nemocnice a děkuji Moravskoslezskému kraji, že se takto stará o zdravotnictví. Je vidět, že zdraví obyvatel je jeho prioritou
,“ na úvod pronesl ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.  

 

Hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák následně doplnil slova ministra. „Přesně o to nám jde, chceme krajské nemocnice dostat na úroveň jednadvacátého století. Chystáme se investovat i do dalších oddělení. Touto investicí jsme chtěli dát najevo, že budoucnost Bílovecké nemocnice existuje a těch bezmála 52 milionů Kč si myslím, že je investice, která se vyplatila a dala Bílovecké nemocnici budoucnost. Děkuji zároveň manažerům švýcarských fondů, že podpořili tento projekt a přispěli 85%.

 

Oddělení rehabilitace poskytne pacientům kompletní fyzioterapeutické a ergoterapeutické ošetření
za využití vodoléčby, teploléčby, magnetoterapie, vioforterapie, elektrostimulace. Také přístrojovou tlakovou masáž i individuální léčebný tělocvik na neurofyziologickém podkladě (metoda Brunkow, Bobath koncept pro dospělé, SM systém sloužící k posilování těla pomocí vlastní váhy).

 

„Máme tady například sedm nových vířivek na kompletní vodoléčbu včetně Hubbardova tanku na podvodní masáže, vibrační a balanční plošiny, dvojdílný Vojtův stůl na léčebný tělocvik a další moderní vybavení. Počítáme s tím, že do léčby zavedeme i nové rehabilitační metody, jako třeba Mc Kenzieho metodu, založenou na testování bolestivých symptomů v závislosti na aplikovanou mechanickou zátěž. Ženy ocení léčbu dysfunkce pánevního dna a inkontinence za pomoci elektrostimulačních přístrojů. Naši rehabilitační pracovníci jsou kompletně proškoleni také v konceptu bazální stimulace.
Máme zkušenosti, že bazální stimulace přináší velmi dobré výsledky v léčbě a péči o pacienty s těžkým kombinovaným somatickým a mentálním postižením.“
říká vedoucí rehabilitace fyzioterapeutka Ladislava Matyšťáková.

 

„Já bych chtěl poděkovat zejména zdejšímu personálu, to období po dobu rekonstrukce bylo velmi náročné. Personál se musel přestěhovat do provizorních prostor, přesto se po tu dobu dařilo poskytovat naprosto bezchybnou péči o pacienty. Jsem rád za obrovskou podporu kraje do zdravotnictví, věřím, že budeme pokračovat dále,“ uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro zdravotnictví Jiří Martinek s tím, že v rámci projektu si mohl zdravotnický personál také zvýšit a rozšířit kvalifikaci, což mimo jiné znamená právě to, že při péči o pacienty budou moci používat nové moderní léčebné a rehabilitační metody.

 

Jsem moc rád, že se podařilo získat finanční prostředky na vybudování nových prostor Oddělení rehabilitace, ale také na zásadní rekonstrukci Oddělení následné péče, která se pomalu blíží ke konci.
Na tomto oddělení budou hospitalizováni nejrůznější pacienti, pacienti křehcí, geriatričtí, kteří potřebují dlouhodobou rekonvalescenci, budou zde pacienti s demencemi, poskytovat budeme také péči pro pacienty již nevyléčitelně nemocné, kteří jsou v závěrečné fázi svého života. Jsem velmi rád, že naše nová oddělení budou v jedné budově, že péče pro pacienty následné péče bude intenzivnější, komfortnější. Samozřejmě věřím, že Oddělení rehabilitace bude sloužit také pacientům z Oddělení chirurgie, interny a jiným,“
na závěr doplnil primář Oddělení následné péče Martin Mužný.

 

Projekt „Modernizace prostor pro zkvalitnění péče o dlouhodobě nemocné v Bílovecké nemocnici, a.s.“, jehož součástí byla rekonstrukce Oddělení rehabilitace, je financován částkou 51.966.446 Kč.
Z této částky je dotace 85% ze švýcarských fondů, 15% z Moravskoslezského kraje.
Do konce roku otevřeme zmodernizované Oddělení následné péče. 

  

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Vyšetření cév, tepen a žil provádíme v Bílovecké nemocnici, a.s. do 1 týdne

Vytvořeno 24.5.2016

 

Radiodiagnostické oddělení Bílovecké  nemocnice, a.s. nabízí  brzké  provedení Dopplerometrických ultrazvukových (sonografických) vyšetření  cév (tepen a žil) s barevným mapováním. V porovnání s jinými nemocnicemi a jejich čekacími lhůtami jsou naše objednací termíny maximálně do jednoho týdne. 

 

„Jsme jednou z mála nemocnic, kde se na takovéto vyšetření čeká opravdu jen minimum dnů. Navíc obdobnou objednací dobu máme také na ultrazvuková vyšetření krku, štítné či slinné žlázy, břicha, malé pánve, měkkých tkání či kloubů,“ dodává primářka Radiodiagnostického oddělení MUDr. Eva Bezunková.

 

Požadované vyšetření, doporučené lékařem, lze objednat na telefonním čísle: 556 771 787, a to v čase od 6:30 do 15:30 hod.

 

Náplní činnosti Radiodiagnostického oddělení je diagnostika chorob pomocí zobrazovacích metod, tedy rentgenu a ultrazvuku. Kvalita vyšetřovacích postupů a ochrana před ionizujícím zářením na našich přístrojích je pravidelně kontrolována ve shodě s Atomovým zákonem a dosahuje vysoké vyšetřovací úrovně. V únoru tohoto roku nebyly zjištěny žádné závady a rozpory s platnou legislativou.

 

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Mezinárodní den sester a ošetřovatelství si připomněli také v Bílovecké nemocnici, a.s.

Vytvořeno 12.5.2016


12. květen je již několik desetiletí celosvětově spojován se sestrami a ošetřovatelkami. Je oslavován u příležitosti výročí narozenin Florence Nightingalové, anglické ošetřovatelky šlechtického původu a zakladatelky velikého díla ošetřovatelství. V Bílovecké nemocnici jich pracuje 117, včetně ošetřovatelů a sanitářů.


Sestry, které 12. května nastoupily na svou službu, dostaly květinový dárek a na každé oddělení byl poslán dárkový balíček pro ostatní ošetřovatelský tým, neboť z pohledu rozpisu služeb a zajištění chodu je každá nemocnice velmi složitým organismem a není možné říci „děkuji“ všem najednou.


„Práce sester a ošetřovatelů si v naší nemocnici velmi vážíme. Nesou velkou tíhu léčebného procesu a starají se o pohodlí a značnou část dalších kontaktů s pacientem. Proto jsem velmi ráda, že jim v tento den můžeme poděkovat za jejich pracovní nasazení a předat společně s vedením nemocnice dárky,“ nešetřila slovy díků hlavní sestra Pavla Friedlová.


„Osobně pokládám tento den za velmi důležitý. Je to ideální příležitost poděkovat za každodenní odvedenou práci, která je namáhavá a zodpovědná. Bez ní by náš tým sester, ošetřovatelek, ošetřovatelů a sanitářů nemohl poskytovat tak kvalitní služby, jako poskytuje,“ doplňuje ředitel nemocnice Ing. Pavel Bědajanek.


Ing. Magda Otáhalová
tisková mluvčí


Přílohy:


Nábor nových dobrovolníků v Bílovecké nemocnici, a.s.

Vytvořeno 5.5.2016

 

V pondělí 2. května 2016 se v Bílovecké nemocnici, a.s. uskutečnilo školení nových dobrovolníků. Přidali se tak k osmi dalším, kteří v současné době v nemocnici pravidelně pomáhají, a jejichž služeb využívají například klienti na Oddělení následné péče.

 

Za období od února roku 2007, kdy v nemocnici dobrovolnický program běží, dobrovolníci z Adry věnovali potřebným klientům přes 5640 hodin. Tuto záslužnou činnost ocenil také ředitel nemocnice Ing. Pavel Bědajanek a primářka Oddělení následné péče MUDr. Dagmar Palasová, která je iniciátorkou této dobrovolnické činnosti v Bílovecké nemocnici, a.s. Ocenili práci dobrovolníků, která je vykonávána zcela zdarma a vyjádřili podporu i poděkování humanitární práci Adry.

 

Jak tato pomoc probíhá? Dobrovolníci jsou v kontaktu se zdravotně sociálními pracovnicemi Lenkou Laturovou a Evou Vrátnou. Ty vytipují osamělé pacienty, kteří nemají dostatek lidského kontaktu a o setkání projevují zájem. Dobrovolníci po příchodu do nemocnice navštíví jim určenou místnost. Zde se zapíší a napíší den, hodinu a jméno pacienta, kterého na Oddělení následné péče navštíví. Po ukončení se odepíší z knihy návštěv. Například paní Eliška Knězková dochází již osm let a paní Helena Andresičová čtyři roky.

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí

 


Přílohy:


Chovat se ekologicky je pro Bíloveckou nemocnici, a.s. stále samozřejmostí

Vytvořeno 21.4.2016

 

Už od roku 2010 je Bílovecká nemocnice, a.s. zapojena do unikátního projektu „Zelená firma“. Ten je zaměřen na ochranu životního prostředí zabezpečením zpětného odběru a efektivní recyklace vysloužilých elektrospotřebičů. Nemocnice každoročně odevzdává několik stovek kilogramů elektroodpadu a baterií, celkem to je již úctyhodných 2133 kg.

 

 

Vysloužilá elektrozařízení obsahují nebezpečné látky, jako je olovo, rtuť, brómované zpomalovače hoření a jiné, proto je nutné je odborně zpracovat. Devízou naší nemocnice je svoz a ekologické zpracování firemního elektroodpadu, baterií, tonerů, CD a DVD zdarma a také zajištění sběru od zaměstnanců, kteří mohou drobné elektrospotřebiče ze svých domácností vkládat do boxu umístěného v areálu nemocnice.

 

„Uvědomujeme si, že je nutno se chovat šetrně a s určitým respektem k životnímu prostředí a přírodě jako takové, a proto jsem velmi rád, že se díky tomuto projektu už sedmým rokem podílíme na zlepšení kultury pro život současné i nastupující generace,“ dodává ředitel Bílovecké nemocnice, a.s. Pavel Bědajanek.

 

Certifikátem, který byl udělen v dubnu 2010 je nemocnice oprávněna používat rovněž logo „Zelená firma“.

 

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


O preventivní vyšetření v rámci Dne zdraví byl obrovský zájem

 

Vytvořeno 8.4.2016 10:00

 

Velký úspěch sklidil 1. ročník akce pořádané v rámci Světového dne zdraví v Bílovecké nemocnici, a.s. Bílovečtí i okolní si preventivně nechali odborně změřit krevní tlak, hodnotu cukru v krvi či pomocí váhy stanovit tzv. body mass index (BMI). Využili i rady nutriční terapeutky.

 

Již od osmé hodiny ranní bylo v prostorách před interní a gastro ambulancí poměrně živo. Několik desítek zájemců čekalo na preventivní vyšetření zdarma a bez doporučení praktických lékařů. Lidé využili především možnost změřit si hodnotu cukru v krvi a krevní tlak. Výsledky pak konzultovali s odborníky Bílovecké nemocnice, a sice s primářem Interního oddělení MUDr. Zbyňkem Grešákem a MUDr. Evou Fürstovou. Nutriční terapeutka Ludmila Havlíková zase zájemce informovala o různých dietních režimech při zdravotních omezeních, se kterými se vyšetřovaní svěřovali a měřila BMI.

 

„Jsem opravdu rád, že se první ročník Dne zdraví vydařil, tolik zájemců jsme nečekali. Tahle prevence je velmi důležitá a vidím, že občané Bílovce i okolních obcí ji plně využili. Určitě budeme v podobných akcích pokračovat,“ poznamenal ředitel Bílovecké nemocnice, a.s. Ing Pavel Bědajanek.

 

„Domnívám se, že před deseti lety by tolik lidí nedorazilo, a to uběhly teprve dvě hodiny od začátku akce, je to moc fajn,“ poznamenala staniční sestra Interního oddělení Mgr. Jana Seidlerová. Totéž konstatovala také staniční sestra Lenka Vozničková.

 

A aby zájemcům o preventivní vyšetření bylo opravdu příjemně, hlavní sestra Pavla Friedlová se postarala o pohodu v místnosti s občerstvením a skvělými snídaňovými koláčky.

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy: