Otevřená nemocnice  
 

 Bílovecká nemocnice, a.s.
 17. listopadu 538
 743 01 Bílovec

tel.:
556 771 771
 
info@nvb.cz

 

 Datová schránka: p7kc5px

 Najdete nás zde.

NVB

Archiv aktualit

Starostka se setkala s dobrovolníky

Stalo se tak 9. prosince u příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků (byl vyhlášen Valnou hromadou OSN v r. 1985 na počest lidem, kteří se rozhodli pomáhat potřebným).

 

Bílovecká starostka ing. Sylva Kováčiková tak založila novou tradici oslav tohoto svátku ve městě. "Děkuji všem, kteří se rozhodli nezištně pomáhat těm, kteří pomoc potřebují, děkuji za velikost vašich srdcí," řekla ve svém úvodním projevu.

 

K slavnostnímu a příjemnému podvečeru přispěli svým vystoupením i studenti Základní umělecké školy v Bílovci a místní dívčí soubor Hvězdičky.

 

Podle vedoucí Dobrovolnického centra ADRy v Ostravě ing. Dagmar Hoferkové je přístup bílovecké radnice k dobrovolníkům ojedinělý. "A to nejen kvůli finanční podpoře, i dnešní setkání je výrazem toho, že si město dobrovolníků váží. Sama jsem před třemi lety v bílovecké nemocnici začínala a díky primářce oddělení následné péče MUDr. Dagmar Palasové jsem mohla poznat hluboký smysl a význam dobrovolnické práce. Natolik mně to oslovilo, že jsem se rozhodla této činnosti věnovat profesionálně," uvedla.

 

Dagmar Hoferková rovněž ocenila dobré zázemí a podporu bílovecké nemocnice, podle ní je to nejlepší z devíti programů, které centrum organizuje. V nemocnici letos dvacet dobrovolníků "odpracovalo" osm set hodin.

 

Hluboký obdiv a úctu přítomným dobrovolníkům vyjádřil i ředitel Bílovecké nemocnice Ing. Martin Rais. "Když jsem před lety v nemocnici začínal jako její ředitel, obcházel jsem jednotlivá oddělení. Pacienti se na mne obraceli s nejrůznějšími dotazy, názory i přáními. Po pravdě musím říci, že jsem odcházel velmi vyčerpaný, a to jsem je "jenom vyslechl". Obdivuji všechny, kteří umějí pacientům trpělivě naslouchat, povídat si s nimi, hrát hry, číst si, prostě se jim ve svém volném čase věnovat a vyplnit jim tak dobu pobytu v nemocnici něčím smysluplným."

 

Dobrovolníci řekli o setkání:

 

Jsem ráda, že  mne pozvali, hodně to pro mne znamená. Dobrovolnické činnosti se věnuji rok, reagovala jsem tak na náborovou kampaň...

                                                                                                  Alena Rusňáková (nezaměstnaná)

 

Vnímám to jako ocenění naší práce, která není lehká a ne vždy přináší žádoucí výsledek. Jsem ráda, že si nás někdo všiml, je to milé setkání...

                                                                                                   Dagmar Štanclová (úřednice)

 

Je to úžasné setkání, milá atmosféra, cením si neformálních projevů představitelů města, ADRy

i nemocnice. Jsou o to cennější. Já jako dobrovolník, bych jim chtěl poděkovat...

                                                                                                   Ladislav Blahuta (úředník)

 

Marie Dlabalová

11. 12. 2009