Otevřená nemocnice  
 

 Bílovecká nemocnice, a.s.
 17. listopadu 538
 743 01 Bílovec

tel.:
556 771 771
 
info@nvb.cz

 

 Datová schránka: p7kc5px

 Najdete nás zde.

NVB

Archiv aktualit

Malá nemocnice s velkým srdcem

Vážení čtenári na Ministerstvu Zdravotnictví,

chtěla bych tímto poděkovat Vašemu zdravotnímu systému a pochválit malou nemocnici, o které se jinak možná ve hlavním městě nikdo nedočte.

Jedná se o nemocnici v Bílovci, přesněji oddelení chirurgie. Bohužel nemám konkrétní jména lékařů a sester, ale všichni si tu zaslouží velký potlesk.

 

“MALA NEMOCNICE S VELKYM SRDCEM”

 

Když si člověk naplánuje služební cestu Českou Republikou, poslední číslo, které si myslí, že bude potřebovat je 155.

Na tomto čísle jsem se 04. 06. 2013 večer dotázala okamžité pomoci, při pádu na záda a v neskutečných bolestech doufala, ze najdu někoho, kdo mi pomůže. 

Během 4 minut se ke mne dostala ambulance rychlé pomoci a po diskutaci s jednotkou a ohodnocení lékaře na telefonu mi byl aplikován útlum bolesti za účelem mé bezpečné přepravy. Byla jsem příjemně překvapena jak profesionálně vybavené jsou zdejší vozy rychlého zásahu.

Převedena jsem byla okamzitě do nemocnice na 17. listopadu 538, 743 01 Bílovec. Nejen že jsem ten týž večer dostala lůžko, kapák pro úlevu bolesti, ale také rentgen!

 

Pan doktor na příjmu byl velice starostlivý a zajistil spolu se zdravotním personálem mé přenosy z lůžek a nosítek na rentgen a zpět. Na druhý den jsem byla převezena na polikliniku na Naurologii a odpoledne do Vitkovic na CT. Vše poběhlo v nejlepším pořádku a podle nejpřísnějších norem dopravy poraněného.

 

Na třetí den jsem byla převezena na magnetickou rezonanci do Vítkovic a odpoledne konsultována lékařem, který se ochotně postaral o komunikaci a poradu mezi lékaři v ostatních odděleních na CT a MRI. Všichni společně dosáhli přesného výsledku me diagnozy a stanovili léčbu takovou, abych nemusela podstupovat operaci. Byl mi diagnosován 9 mm posun plotýnky mezi S1 a L5, který zasahoval nerv v pravé noze a agonicky znemožn’oval jakýkoli posun, či nejmenší pohyb.

Dnes jsem v nemocnici skoro týden a už se dokonce pohybuji za pomocí berlí, o čemž jsem pred týdnem ani nesnila. Opravdu jsem si mysela, že už chodit nebudu.

Lékaři se mnou ochotně konverzují a vysvětlují okolnosti léčby, medikaci a rady do budoucí rekonvalescence. Sestřičky jsou tu hrozně mile a není jim líno udělat cokoli, co by nám strast z bolesti a strach z nemoci ulevilo. Úsměvy jsou kam se podíváte.

Možná, že v České Republice je toto považováno za standartní péči, já Vas ale mohu ujistit, ze ani našim pacientům na privátni BUPA insurance nejsou poskytovány tak skvělé zdravotní služby. Kdybych tuto situaci podstoupila ve Velké Británii, byla bych ješte doma a soužila se bolestmi s hrůzou, že na nejaký specifický zákrok budu čekat až 18 měsíců. Můj manžel je Vaší pečí uchvácen a vůbec nechápe, kde se v tak malém měste bere taková lékařská kapacita.

 

Chtěla bych tímto poděkovat všem, kdo se podílejí na mém zdraví a popřát zdejšímu teamu ješte spoustu výléčených pacientů.

 

S přátelskými pozdravy

 

Rosana de Montfort


 

Rosana E.  de  Montfort

UNITED KINGDOM