Otevřená nemocnice  
 

 Bílovecká nemocnice, a.s.
 17. listopadu 538
 743 01 Bílovec

tel.:
556 771 771
 
info@nvb.cz

 

 Datová schránka: p7kc5px

 Najdete nás zde.

NVB

Archiv aktualit

Bíloveckou nemocnic čekají velké investice v řádu desítek milionů.

Týdeník okresu Nový Jičín - Region – číslo 19 -  květen 2014

 

Bíloveckou nemocnic čekají velké investice v řádu desítek milionů.

 

Investici v řádu milionů korun letos chystá Bílovecká nemocnice. Změny čekají jak samotnou budovu nemocnice a přilehlý park, tak i vnitřní prostory. První velkou akcí, jejíž realizace začala 1. dubna, je zateplení nemocnice. „Cílem projektu je zateplení budov, které svým současným stavem nevyhovují a jsou energeticky náročné na provoz. Stavební úpravy řeší opravu obvodového pláště objektu, zateplení stech a výměnu oken,“ popsal práce ředitel nemocnice Kamil Mašík s tím, že hotovo by mělo být do konce října letošního roku. Tato investice spolkne celkem 18,6 milionu korun.

V létě by měla začít modernizace prostor pro zkvalitnění péče o dlouhodobě nemocné. V rámci tohoto projektu v nemocnici vznikne zastřešená a prosklená terasa pro volnočasové aktivity, zlepší se komplexnost poskytované péče, protože lůžka následné péče budou přestěhována do jedné budovy, a především se zvýší standard péče o dlouhodobě nemocné pacienty.

V nemocnici také, vznikne paliativní stanice, což je jednotka zvýšené ošetřovatelské péče, a modernizace se dočká také prostředí rehabilitace. Díky tomu se zlepší úroveň i rozsah poskytované rehabilitační a fyzikální terapie.

Kromě toho budou tato oddělení vybavena novým mobiliářem a zdravotnickou technikou a proškolením projde i personál. Tento projekt je spolufinancován z Programu švýcarsko-české spolupráce. „Předpokládaná hodnota projektu dosahuje částky téměř 52 milionů korun. V současné době probíhají výběrová řízení, která přesnou výši definují. Z výsledné hodnoty projektu bude patnáct procent spolufinancováno z vlastních zdrojů,“ dodal k této investici Kamil Mašík. Modernizace by měla být hotová v listopadu příštího roku.

Třetí investice se dotkne zeleně v areálu nemocnice. Od srpna do června příštího roku tam bude vysazeno téměř 50 stromů, asi 2600 keřů, založen bude parkový trávník nebo broukoviště. „V rámci projektu byly zhodnoceny všechny dřeviny v areálu nemocnice při terénním průzkumu. Hodnocena byla perspektiva, vitalita, zdravotní stav a provozní bezpečnost. Následně byla navržena opatření na jednotlivých stávajících dřevinách,“ řekl k poslednímu projektu ředitel nemocnice. Předpokládané výdaje na realizaci činí dva miliony korun. (sim)

 

Článek převzat z týdeníku Region, č.19 - 13.5.2014