Otevřená nemocnice  
 

 Bílovecká nemocnice, a.s.
 17. listopadu 538
 743 01 Bílovec

tel.:
556 771 771
 
info@nvb.cz

 

 Datová schránka: p7kc5px

 Najdete nás zde.

NVB

Archiv aktualit

V bílovecké nemocnici už druhým rokem funguje moderní rentgenové pracoviště

Po dlouhouletém procesu získávání dotací na zdravotnickou techniku proběhla na podzim roku 2012 digitalizace na RDG oddělení Bílovecké nemocnice, a.s., včetně nákupu nových rentgenových přístrojů.

 

Byl pořízen nový digitální přístroj s přímou digitalizací, na kterém provádáme standardní vyšetření hrudníku, břicha, kyčelních kloubů a pánve, kostí a kloubů končetin. V loňském roce bylo provedeno více než 15 000 vyšetření u hospitalizovaných i ambulantních pacientů. Přímá digitalizace není samozřejmostí ani ve větších zdravotnických zařízeních. V naší nemocnici se byli podívat kolegové z Opavy a Krnova, kde teprve bude modernizace probíhat.

 

Pro pacienty i specializovaný obsluhující personál to znamená urychlení postupu při rentgenových vyšetřeních, okamžitá vizualizace snímků – odpadá vyvolávací proces filmů a tím i archivace snímků (jsou uloženy v archívu počítače).

Novým mobilním C ramenem na operačním sále provádíme skiaskopie v průběhu kostních operací, chirurg sleduje postup přímo na monitoru.

Sonografická vyšetření orgánů dutin břišní, štítné žlázy, slinných žláz, měkkých tkání, plicních bází a cévního systému provádějí lékaři po předchozím objednání (tel.:5556 771 787), akutní vyšetření dle možností ihned.

 

Snímky pořízené na našich digitálních přístrojích, včetně sonografického, je možno zobrazit přímo na diagnostických monitorech u lékařů na všech odděleních naší nemocnice a u vybraných specialistů v jejich ordinacích. Pro ostatní lékaře, kteří k vyšetření vyžadují snímek, jej můžeme přenést na CD nebo přímo odeslat elektronicky.

 

Ing. Kamil Mašík

Ředitel Bílovecké nemocnice, a.s.