Otevřená nemocnice  
 

 Bílovecká nemocnice, a.s.
 17. listopadu 538
 743 01 Bílovec

tel.:
556 771 771
 
info@nvb.cz

 

 Datová schránka: p7kc5px

 Najdete nás zde.

NVB

Archiv aktualit

V Bílovci se léčí lidé ze širokého okolí

Nemocnice v Bílovci už také patří k tradičním nemocničním zařízením v Moravskoslezském kraji. Byla otevřena ještě v předminulém století. Konkrétně v roce 1898. Od té doby se samozřejmě výrazně změnila.

 

Momentálně má 130 lůžek. Funguje zde interní oddělení, mezioborová JIP, chirurgické oddělení a oddělení následné péče. Nemocnice má k dispozici také Centrum pro léčbu chronických ran. V Bílovci se rozhodně neléčí pouze místní pacienti, nýbrž lidé ze širokého okolí. A to především diabetici. V roce 2003 v tomto zařízení začala fungovat larvární terapie. Jedná se o techniku, která pomohla zachránit končetiny mnoha pacientům nejen z Novojičínska.

 

V bíloveckém nemocničním zařízení se po Kopřivnici a Novém Jičíně nachází třetí dialyzační centrum v okrese. Zmínit můžeme i dvě zásadní novinky z poslední doby. První z nich spočívá v tom, že v rámci obezitologického programu se můžete podrobit operaci převislého břicha. Druhou novinkou jsou artroskopické chirurgické zákroky. Jde hlavně o operace kolenního kloubu.

 

(sim, dus)

TÝDENÍK OPAVSKÁ a HLUČÍNSKÝ REGION

Číslo 31 – úterý 5. srpna 2014