Otevřená nemocnice  
 

 Bílovecká nemocnice, a.s.
 17. listopadu 538
 743 01 Bílovec

tel.:
556 771 771
 
info@nvb.cz

 

 Datová schránka: p7kc5px

 Najdete nás zde.

NVB

Archiv aktualit

Nemocnice v Bílovci zorganizovala Koncert ke dni matek

Minulá neděle byla pro pacientky oddělení následné péče (dříve léčebna dlouhodobě nemocných) více slavnostní než jindy. Důvodem byla oslava Dne matek.

Vedení nemocnice ve spolupráci s dobrovolnickým centrem ADRA zorganizovalo slavnostní koncert u příležitosti Dne matek. Koncert byl zahájen v odpoledních hodinách na jednom z oddělení následné péče, kde byly sezvány pacientky oddělení. Přesto, že byl koncert určen maminkám a ženám, účast si „vybojovali“ i někteří z pacientů, pro které byla tato neděle přinejmenším kulturním zážitkem. Celou akci přijeli podpořit i pan Michal Čančík, vedoucí pobočky dobrovolnického centra ADRA ve Frýdku Místku, Ing. Martin Rais a Ing. Hana Heryánová oba z Nemocnice v Bílovci.

Hlavními aktéry tohoto odpoledne byli dobrovolníci z centra ADRA, kteří pravidelně do nemocnice dochází již od února tohoto roku. Na otázku, jak tento nápad vznikl a jak byl zrealizován, nám může odpovědět hlavní koordinátorka dobrovolníků působících v Bílovci paní Dagmar Hoferková, která koncert organizačně zaštítila. „Napadlo mě, že by děti, které hrají na koncertech v LŠU, mohly své vystoupení předvést také pacientům oddělení následné péče. Protože vedení nemocnice tuto myšlenku nejen nadšeně přivítalo, ale i organizačně podpořilo, nezbývalo nic jiného, než tuto akci uskutečnit. K dětem z LŠU se připojilo i několik dalších dobrovolníků, kteří chtěli touto formou poblahopřát ke Dni matek právě pacientkám Bíloveckého oddělení následné péče.

Celý program zahájila paní Dagmar Hoferková krátkým uvítáním a gratulací maminkám a ženám. Následovalo pásmo písní a hry na kytaru, zobcovou flétnu a klavír. Maminky nadšeně poslouchaly Daniela a Filipa Hoferka, kteří zahráli duet na kytaru a klavír. Karolína Lankašová, která dochází na toto oddělení i ve svých volných chvílích jako dobrovolnice, zahrála na zobcovou flétnu v doprovodu kytary Elišky Zajícové. Lenka Majerová, Hana Heryánová s dcerou Veronikou zahrály na kytary a jejich zpěv doprovázely i některé z pacientek. Jako dáreček obdržely všechny ženy drobné překvapení v podobě květiny a srdíčka, které pro ně vyrobily děti z Ostravské mateřské školy a Základní školy v Bílovci vedené paní učitelkou Alicí Stanovskou, která rovněž působí jako dobrovolnice v naší nemocnici.

Atmosféra celé akce byla velmi příjemná, milá a srdečná, což ocenilo zpěvem a vřelým potleskem nejen přihlížející publikum, ale také pacientky, které zůstaly z důvodu imobility na svých pokojích, odkud naslouchaly známým lidovým písním. Dobrovolníci chtěli tuto atmosféru alespoň trochu přiblížit i pacientům na ostatních odděleních, rozhodli se proto navštívit i ostatní nemocné Nemocnice v Bílovci, kde hráli na chodbách písničky na přání pacientů. Tento jejich počin byl velmi vřele přivítán a dojetí některých maminek a žen, ale i mužů, bylo znatelné již po prvních minutách společného zpěvu.

Mnohým z nich se nedostává „to štěstí“ ze strany nejbližších, o to více pak byli potěšeni tímto projevem srdečnosti a lásky dobrovolníků a ostatních, kteří jim v Nemocnici v Bílovci pomáhají překonávat mnohdy těžké chvíle. Celé toto odpoledne proběhlo v krásné sváteční náladě a jistě zůstane také v paměti našich pacientů i naší.

Spolupráce mezi dobrovolnickým centrem ADRA a Nemocnicí v Bílovci má poměrně krátké trvání, ale o to intenzivnější a efektivnější spolupráce se zde navázála. Již nyní jsme se dohodli na přípravě vánočního koncertu pro všechny pacienty naši nemocnice. Do té doby proběhne také další nábor dobrovolníků, pravidelné supervize - setkání dobrovolníků k hodnocení uplynulého období, nebo akce menšího rozsahu s působností pouze některých oddělení následné péče Nemocnice v Bílovci.

Jménem vedení nemocnice bychom touto cestou rádi poděkovali všem zúčastněným za jejich čas a chuť pomoci našim pacientům.