Otevřená nemocnice  
 

 Bílovecká nemocnice, a.s.
 17. listopadu 538
 743 01 Bílovec

tel.:
556 771 771
 
info@nvb.cz

 

 Datová schránka: p7kc5px

 Najdete nás zde.

NVB

Archiv aktualit

Stěhování v nemocnici

 Stěhování lůžkových oddělení v Bílovecké nemocnici, a.s.

 

Z důvodu plánované rozsáhlé rekonstrukce 2 pater budovy „C“ dochází průběžně ke stěhování jednotlivých oddělení v naší nemocnici.

Z prostředků Ministerstva zdravotnictví ČR z Programu švýcarsko-české spolupráce v celkové výši téměř 52 mil. Kč se spoluúčastí jediného akcionáře – Moravskoslezského kraje vznikne v těchto patrech Oddělení následné péče s kapacitou stávajících 80 lůžek. Cílem donora je vytvořit pro dlouhodobě nemocné pacienty prostředí, které je standardní na západ od našich hranic: 1-3 lůžkové pokoje s vlastním hygienickým zázemím. Projekt pamatuje i na vybavení kvalitními lůžky, přístroji a nábytkem i na vzdělávání personálu. Součástí projektu je i rekonstrukce suterénu budovy B, kde bude umístěna nově vybavená rehabilitace.

 

V současné době je přestěhována lůžková část chirurgického oddělení na 2. patro budovy „A“, kde je blíže operačním sálům.

Nyní již interní oddělení najdete v 1. patře budovy „B“ v upravených prostorách po oddělení chirurgickém, logicky tak navazuje na jednotku intenzivní péče.

 

Tím ovšem stěhování nekončí…

 

Pokud bude úspěšné výběrové řízení na dodavatele stavby (rekonstrukce 2 pater budovy “C“ a rehabilitace), dojde k vystěhování Oddělení následné péče 1 z 1. patra budovy „C“.

O tom Vás taky budeme včas informovat.

 

Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné komplikace spojené s rekonstrukcí. Věříme ale, že komfort pacientů i personálu v rekonstruovaných prostorách to vše vynahradí.