Otevřená nemocnice  
 

 Bílovecká nemocnice, a.s.
 17. listopadu 538
 743 01 Bílovec

tel.:
556 771 771
 
info@nvb.cz

 

 Datová schránka: p7kc5px

 Najdete nás zde.

NVB

Archiv aktualit

Moderní léčebné metody na chirurgii Bílovecké nemocnice, a.s.

 

 

 

 

Dne 11. 6. 2015 se v malém sále Kulturního domu v Bílovci za podpory náměstka hejtmana MS kraje
a především pak vedení města Bílovce uskutečnil odborný lékařský seminář na téma využití moderních metod v léčbě pacientů na chirurgickém oddělení Bílovecké nemocnice a.s. Tyto semináře se konají každoročně pravidelně a jsou zaměřovány na seznámení odborné veřejnosti s léčebnou péčí naší nemocnice poskytované pacientům především bíloveckého regionu. Malý sál téměř plně zaplněný ambulantními specialisty z Bílovce a také další odbornou veřejností se zaujetím vyslechl úvodní přednášku prim. MUDr. J. Zábranského věnovanou anestezii a předoperační přípravě pacientů. Prim.  Zábranský se svým šarmem a odborným nadhledem celý seminář moderoval
a velkou měrou přispěl k jeho hladkému průběhu a vstřebávání všech uvedených zkušeností.
V další přednášce MUDr. J. Andrle seznámil přítomné s moderními trendy operační léčby tříselných kýl, což je problematika, které se chirurgické oddělení věnuje ve velké míře a má s nimi velmi kvalitní výsledky. Prim MUDr. V. Kameníček přítomné dále seznámil i s plastickými operacemi, které se v naší nemocnici již také léta provádí, především operacemi převislého břicha, které na rozdíl od jiných pracovišť pacient v naší nemocnici neplatí. Velmi přínosná byla prezentace MUDr. M. Maška o léčbě vlastní plasmou pacienta u degenerativních postižení kloubů a šlach, kde v závěru v souhrnné statistice vyplynula až 85 % úspěšnost této léčby. I mladí lékaři se zapojili do přednáškové činnosti, MUDr. M. Lindovský se svým sdělením o využití hyperbaroxické komory zvláště u pacientů s diabetickou nohou, které se naše chirurgie velmi rozsáhle věnuje řadu let a odborný program semináře ukončil MUDr. Z. Vlček  přednáškou o léčení cévních komplikací.
Seminář byl uzavřen závěrečným slovem ředitele nemocnice Ing. K. Mašíka s pozváním na závěrečné pohoštění a následnou debatou o zdravotních problémech našich pacientů a spolupráci při jejich řešení.

 

12.6.2015 MŠ