Otevřená nemocnice  
 

 Bílovecká nemocnice, a.s.
 17. listopadu 538
 743 01 Bílovec

tel.:
556 771 771
 
info@nvb.cz

 

 Datová schránka: p7kc5px

 Najdete nás zde.

NVB

Archiv aktualit

Supervize dobrovolníků

7. dubna 2009 se konala pravidelná supervize - setkání dobrovolníků s představiteli ostravského Dobrovolnického centra ADRA a vedením oddělení následné péče Bílovecké nemocnice, a.s.

Cílem této akce je zhodnotit dosavadní činnost i přístup pacientů, zamyslet se nad klady a zápory.

Z 19 dobrovolníků, kteří v současné době v nemocnici pracují, se jich zúčastnilo 15.

 

Co se týče kladů, tak jednoznačně vyplynulo, že dobrovolnická činnost přináší pacientům radost, dobrý pocit, že je někdo pravidelně navštěvuje a hovoří s nimi. Radost a uspokojení pak pociťují i dobrovolníci. 

Negativa už tak jednoznačně chápána nejsou. Jedná dobrovolnice nevidí smysl dobrovolnické činnosti, protože její "svěřenkyně" si na ni při další návštěvě nepamatuje, nepoznává ji. Za zmínku stojí i postoj jednoho spolupacienta - když se na pokoji objevil dobrovolník, dostal vynadáno, proč tam chodí a ruší jejich klid.

 

S tím vším se musejí dobrovolníci smířit, jejich náročná činnost je také o porozumění, taktu a hledání nových cest, jak pomoci člověku, který mnohdy vnímá svět a život jen z nemocničního pokoje a lůžka.

 

Je potěšitelné, že věk některých dobrovolníků je sedmnáct let (jsou to především studenti bíloveckého gymnázia nebo novojičínského středního odborného učiliště).

Nejstarší dobrovolnici p. Marii Horutové ze Stachovic je 68 let.

 

Marie Dlabalová, 20. 4. 2009