Otevřená nemocnice  
 

 Bílovecká nemocnice, a.s.
 17. listopadu 538
 743 01 Bílovec

tel.:
556 771 771
 
info@nvb.cz

 

 Datová schránka: p7kc5px

 Najdete nás zde.

NVB

Archiv aktualit

Den sociálních služeb pomohl odhalit diabetiky

V rámci Dne sociálních služeb, který se konal minulý týden v areálu Domu s pečovatelskou službou v Bílovci, se uskutečnila i přednáška na téma Jak správně pečovat o své nohy. Vedoucí sestra Centra pro léčbu chronických ran Bílovecké nemocnice ji vhledem ke stále se zvyšujícímu počtu lidí s nehojícími se ranami zejména v řadách diabetiků zaměřila právě na diabetiky.

 

Účastníci si mohli navíc nechat změřit hladinu cukru v krvi a krevní tlak.

"Zaznamenaly jsme při těchto měřeních v jednom případě velmi vysokou a ve druhém pak zvýšenou hladinu cukru," konstatovaly MUDr. Lenka Lajtarová z interního oddělení a Silvie Pawlusová, sestra z centra chronických ran. 

 

Podle Hany Vlhové by podobných setkání s laickou veřejností mělo být více. Především v řadách diabetiků a lidí s vrozenou dispozicí k tomuto onemocnění by tato setkání mohla omezit výrazný nárůst diabetu a závažných komplikací této choroby.

 

"V letošním roce jsme žádali o grant v oblasti volnočasových aktivit občanů. Chtěli jsme tak získat alespoň část prostředků na podporu diabetiků v této oblasti. Bohužel jsme grant nezískali. Nicméně přesto budeme usilovat o to, aby i v našem regionu vznikla organizace, která by diabetiky zastupovala, aktivizovala a pomáhala tak předcházet závažným komplikacím," sdělila Vlhová.

 

V Bílovci dne 30. 6. 2009

 

Marie Dlabalová

tisková mluvčí Bílovecké nemocnice, a.s.