Otevřená nemocnice  
 

 Bílovecká nemocnice, a.s.
 17. listopadu 538
 743 01 Bílovec

tel.:
556 771 771
 
info@nvb.cz

 

 Datová schránka: p7kc5px

 Najdete nás zde.

NVB

Často kladené otázky a odpovědi (FAQ)

Lékař mi po úrazu navrhuje předepsání podpůrné hole. Jaká je doba platnosti poukazu a za jak dlouhou dobu si mohu požádat o novou hůl?

Pokud zdravotní stav pacienta vyžaduje trvalé nebo přechodné používání konkrétního zdravotnického prostředku, např. hole nebo berle, ošetřující lékař na základě vyšetření posoudí zdravotní stav a navrhne v daném konkrétním případě nejvhodnější zdravotnický prostředek. Následně vystaví poukaz na tuto pomůcku. Jestliže lékař předepíše zdravotnický prostředek, na jehož úhradě se podílí též pacient, je povinen jej na tuto skutečnost upozornit. Maximální úhrada z veřejného zdravotního pojištění vychází ze základního provedení daného zdravotnického prostředku, což je takové, které po medicínské stránce pojištěnci plně vyhovuje a přitom splňuje podmínky nejmenší ekonomické náročnosti.

 

Platnost poukazu na zdravotnický prostředek je 30 dnů. To znamená, že pacient se musí do 30 dnů od vystavení poukazu dostavit do speciální výdejny těchto prostředků (např. prodejny zdravotnických potřeb).

 

Zdravotnický prostředek má jako užitný předmět stanovenou užitnou dobu. V případě hole je užitná doba stanovena na 36 měsíců a v případě berle na 24 měsíců. Uplynutí této doby nezakládá automaticky nárok na předpis nového zdravotnického prostředku, rozhodnutí závisí na lékaři.

                                                                                      

                                                                                                                            Zdroj www.vzp.cz