Otevřená nemocnice  
 

 Bílovecká nemocnice, a.s.
 17. listopadu 538
 743 01 Bílovec

tel.:
556 771 771
 
info@nvb.cz

 

 Datová schránka: p7kc5px

 Najdete nás zde.

NVB

Radiodiagnostické oddělení

Základní informace

Vyšetřující lékař: MUDr. Eva Bezunková  
  MUDr. Kamil Hudeczek  
       
Ordinační doba:      
       
Sonografické vyšetření Po - Pá: 07:00 - 10:00 na objednávku, akutní ihned
Cévní vyšetření Po - Pá: 10:00 - 14:00 na objednávku, akutní ihned
       
Radiodiagnostické (RDG) oddělení Po - Pá: 07:00 - 14:30  
Pohotovost Po - Pá: 15:30 - 07:00 víkendy a svátky 24 hodin denně.
       
Datum sonografických vyšetření po konzultaci na telefonním čísle: 556 771 787

 

Náplní činnosti RDG oddělení je diagnostika chorob pomocí zobrazovacích metod - rentgenu a ultrazvuku.

 

V prosinci 2015 provedla firma Olé audity s.r.o., externí radiologický audit s pozitivním výsledkem - vyšetřovací postupy jsou v souladu s místnímí i národními radiologickými standardy.

 

 


 

Modernizace oddělení

 

V srpnu 2012 byl v naší nemocnici instalován nový digitální rentgen včetně navazujících zařízení jako je mobilní C rameno, využívané přímo při operacích a digitální barevný ultrazvuk. Tato uvedená zařízení propojuje digitalizační systém MARIE PACS (systém pro elektronické zpracování, archivaci a distribuci obrazových dat ve zdravotnictví), který umožňuje okamžité prohlížení snímků i na jiných odděleních nemocnice. Takto digitalizované snímky je možno přeposílat elektronicky také na jiná pracoviště či ukládat kopie snímků na CD.

Celá "Modernizace zařízení RDG v Bílovecké nemocnici, a.s." byla spolufinancována z fondů Evropské unie za podpory Regionální rady regionu soudržnosti Moravskoslezsko.

 

 

Za přítomnosti představenstva a dozorčí rady Bílovecké nemocnice, a.s. proběhlo dne 10.9.2012 slavnostní zahájení provozu nového digitálního zařízení RDG v naší nemocnici, kterého se zúčastnili zástupci města, krajského úřadu, regionální rady, praktických i odborných lékařů z okolí Bílovce a také dodavatel digitálního zařízení. (viz fotogalerie)

 

 

Kvalita vyšetřovacích postupů a ochrana před ionizujícím zářením na těchto přístrojích dosahuje vysoké úrovně. U všech zdrojů ionizujícího záření probíhají pravidelné kontroly provozní stálosti a dlouhodobé stability ve shodě s atomovým zákonem.

 


 

Sonografická vyšetření: krk (štítné žlázy, slinné žlázy), břicho, malá pánev, měkké tkáně, varlata, doplerometrická vyšetření cév (tepny i žíly) barevným mapováním.

 

Skiagrafická vyšetření (RTG): základní snímky + speciální projekce, lebky, hrudníku, břicha, páteře, končetin, močových cest včetně vyšetření pomocí kontrastní látky.

 

Skiaskopická vyšetření (RTG): trávicí trubice (jícen, žaludek, tenké a tlusté střevo), fistulografie a jiné skiaskopické kontroly.