Otevřená nemocnice  
 

 Bílovecká nemocnice, a.s.
 17. listopadu 538
 743 01 Bílovec

tel.:
556 771 771
 
info@nvb.cz

 

 Datová schránka: p7kc5px

 Najdete nás zde.

NVB

Aktuality

Zaměstnanci Bílovecké nemocnice, a.s. navštívili Lysou horu

Není odměna jako odměna. Společnost AK 1324, s.r.o., která vlastní horskou chatu Emil Zátopek na vrcholu Lysé hory v Beskydech, se jako ocenění práce zdravotníků Bílovecké nemocnice, a.s v době koronavirové pandemie rozhodla nabídnout možnost výletu na vrchol autobusem.

 

Tato nabídka se setkala s velkým ohlasem, proto nebylo na co čekat. 1. září autobus společnosti 3Čsad Frýdek-Místek vyrazil od Bílovecké nemocnice, a.s.

 

„Přesto, že se po nádherných slunečných dnes s absolutním výhledem počasí zhoršilo, domnívám se, že každý náš zaměstnanec si vrchol jaksepatří užil. Navíc nahoru mohl vyrazit i ten, kdo by si netroufl vyšlápnout horu pěšky, za což jsem moc rád,“ doplnil ředitel nemocnice Ing. Josef Zajíc.

 

Na Lysé naši turisti dostali dvou a půl hodinový prostor na fotografování i procházení. Prohlédli si na 77 metrů vysokou věž a pochopitelně nezapomněli na obelisk, na kterém je měděná placka. Každý, kdo si ji pohladí, má zaručeno, že se sem zase někdy vrátí. A jako bonus poděkování jim bylo zaplaceno občerstvení v podobě polévky a limonády. Tímto děkujeme Ing. Karlu Chvostkovi a všem, kteří se na nápadu podíleli.

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí

 Zrušení návštěv v Bílovecké nemocnici, a.s.

Dovolujeme si Vás informovat, že Bílovecká nemocnice, a.s ruší dnem 9. července 2020 návštěvy na všech odděleních, a to až do odvolání. Výjimky jsou možné po dohodě s ošetřujícím lékařem, obvykle jeden člen rodiny.

 

S ohledem na naše pacienty i zaměstnance nemocnice prosíme o respektování tohoto zákazu. Zároveň žádáme, aby také návštěvníci ambulancí omezili pohyb v areálu nemocnice až do doby, než budou návštěvy opět povoleny a připomínáme, že i nadále pro ambulantní pacienty platí povinnost nošení roušek v areálu nemocnice.

 Návštěvy pacientů Bílovecké nemocnice, a.s. jsou možné od pondělí 22. června 2020

Od pondělí 22. 6. 2020 jsou opět povoleny návštěvy v Bílovecké nemocnici, a.s. Na odděleních Interny a Chirurgie budou návštěvy fungovat ve standardním režimu. Na Oddělení následné péče zatím POUZE tzv. rezervačním systémem. Ten spočívá v tom, že návštěvník si den předem telefonicky domluví návštěvu na telefonním čísle 556771741, a to v případě Oddělení následné péče I. V případě umístění klienta na Oddělení následné péče II. se lze telefonicky domlouvat na čísle 556771752. Smyslem tohoto opatření je zabránit větší kumulaci  počtu návštěv na nemocničním  pokoji.

 

 Bílovecká nemocnice, a.s. se vrací k běžnému pracovnímu režimu

S výjimkou Oddělení následné péče se Bílovecká nemocnice, a.s. vrací ke standardnímu režimu. V naší nemocnici tak začínají fungovat všechna pracoviště. Lékaři oddělení Chirurgie již v průběhu tohoto týdne zahájili plánované operace. Pracují také ergoterapeuti i fyzioterapeuti na oddělení Rehabilitace.

 

K běžnému provozu se od pondělí 27. dubna 2020 vrací také ambulance kardiologická, diabetologická, cévní, gastroenterologická, ambulance chronických ran a také interní a chirurgická ambulance.

 

Je nutné zdůraznit skutečnost, že pacienti COVID +, kteří jsou dočasně umístěni v prostorách Oddělení následné péče, pobývají v přísném izolačním režimu a nepředstavují tak pro návštěvníky nemocnice žádné nebezpečí nákazy.

 

Děkujeme ještě jednou občanům, firmám a institucím Bílovce a okolí za jejich materiální dary a morální podporu. Nesmírně si toho vážíme.

 

Dotazy k provozu oddělení a ambulancí vám rádi zodpovíme telefonicky či emailem. Telefonní čísla a emailové adresy jsou uvedeny na webových  stránkách nemocnice.

 

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčíPoděkování všem dobrým lidem, kteří pomáhají také Bílovecké nemocnici!

Bílovecká nemocnice, a.s. děkuje všem obyvatelům Bílovce a spádových oblastí, kteří se podíleli a podílejí na výrobě a dodávání roušek a dalších zdravotních pomůcek. „Velice si vážíme velkorysosti, se kterou i v těchto náročných dnech přinášíte do naší nemocnice potřebné pomůcky a ponecháváte je na vrátnici u vjezdu do Bílvoecké nemocnice, a.s. Pomůcky jsou k dispozici nejen našim zaměstnancům, ale také pacientům, pomocnému zdravotnickému personálu, prostě všem, kteří je nezbytně potřebují,“ vzkazuje ředitel nemocnice Ing. Josef Zajíc. Z institucí nám velice pomáhá Město Bílovec, Gymnázium Mikuláše Koperníka i Lékárna Štěstí Bílovec a další.

 

Moc si pomoci vážíme a budeme vděčni za Vaši pomoc i během následujících dnů a týdnů. Pochopitelně i my bojujeme s nedostatkem respirátorů s nejvyšší ochranou FFP3. Proto pokud byste měli možnost, milé firmy či živnostníci, uvolnit jakékoliv množství, byť v řádu jednotek, budeme moc vděčni,“ dodává náměstek pro léčebnou péči MUDr. Tomáš Nykel.MF Dnes - napsali o nás 23.9.2019

V deníku MF Dnes o nás napsali: Experimentální metoda pro léčbu poraněných kloubů.

Celý článek naleznete v příloze.


Přílohy:
pdfMF Dnes 23.9.2019 [pdf, 1759 kB]


Nutriční poradna v naší nemocnici

Seznámí Vás se systémem stravování, který je vhodný při Vašem onemocnění a dokáže zlepšit Váš zdravotní stav.
Tyto konzultace jsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění.

 


Přílohy:
jpgNutriční poradna [jpg, 96 kB]


Přestěhování zdravotně-sociálních pracovnic

2. 5. 2019 došlo k přestěhování zdravotně-sociálních pracovnic z přízemí budovy "A" do 2. patra budovy "C". Kancelář je umístěna mezi výtahy a schodištěm.

 

Rovněž došlo ke změně telefonního čísla, ze současného 556 771 736 na 556 771 744.

Od 3. 7. 2019 bude linka 736 zrušena, do tohoto data jsou veškeré hovory přesměrovány na novou klapku 744.

 

Děkujeme za pochopení.Náborový letáček

 

 

Po kliknutí na obrázek dojde k jeho zvětšení.Zákaz nívštěv

Od 11.3.2019 je zákaz návštěv zrušen.

 

ZÁKAZ NÁVŠTĚV

od 13. února 2019 do odvolání

 

Na základě doporučení krajského hygienika platí na všech odděleních nemocnice.

Ve výjimečných případech lze po dohodě s ošetřujícím lékařem návštěvu povolit (obvykle 1 člen rodiny).

 

Prosíme s ohledem na naše pacienty i zaměstnance nemocnice o respektování tohoto zákazu.

 

 

JUDr. Zdeněk Horák, MBA

ředitelPrávo - napsali o nás 19.2.2019

V deníku Právo o nás napsali: Bílovecká nemocnice v zisku, navýšila mzdy.

Celý článek naleznete v příloze.


Přílohy:
pdfPrávo 19.2.2019 [pdf, 132 kB]
Právo 19.2.2019


Novinky.cz - napsali o nás 18.2.2019Novojičínský deník - napsali o nás 18.12.2018

Na stránkách Novojičínského deníku o nás napsali:
 


Provozní doba chirurgické ambulance v době od 22.12. do 31.12.2018

UPOZORNĚNÍ PRO PACIENTY

Provozní doba chirurgické ambulance v době od 22. 12. do 31. 12. 2018

22. – 26. 12. z provozních důvodů zavřeno

27. – 28. 12. 7:30 hod. – 22:00 hod. (od 15:30 pohotovost)

29. – 30. 12. z provozních důvodů zavřeno

31. 12. 2018 7:30 hod. – 22:00 hod. (od 15:30 pohotovost)

 

Ústavní pohotovostní služba funguje v rámci interního oddělení.         

V sobotu, neděli a ve svátky Vám bude poskytnuta péče v rámci pohotovostní služby Nový Jičín a Ostrava.

Děkujeme za pochopení.5plus2 - napsali o nás 23.11.2018

V Ostravském a Novojičínském 5plus2 o nás napsali:

 

http://www.5plus2.cz/?e=JF-NJICIN&d=23.11.2018#strana=22Nemocnice usiluje o akreditaci

Školením, které se uskutečnilo 11.9.2018 od 12 hodin v naší nemocnici a následným školením interních auditorů byla zahájena předakreditační příprava Bílovecké nemocnice, a.s.

Tato bude probíhat od září do prosince letošního roku a měla by vyvrcholit v březnu 2019 „externím hodnocením kvality a bezpečí v Bílovecké nemocnice, a.s.“, což v případě úspěšného absolvování znamená získání Certifikátu kvality a bezpečí.

Vedení nemocnice je přesvědčeno, že i když se akreditační řízení týká fungování nemocnice jako celku, největším přínosem bude neustálé zvyšování kvality a bezpečí poskytované péče našim pacientům, což ve svém důsledku přispěje k jejich spokojenosti.Ocenení Úspěšná firma města Bílovce za rok 2017

Ředitel Bílovecké nemocnice, a.s. JUDr. Zdeněk Horák, MBA převzal u příležitosti výročí 120 let od vzniku zdravotnického zařízení z rukou místostarostky Ing. Sylvy Kováčikové ocenění Úspěšná firma města Bílovce za rok 2017.Oslavy Bílovecké nemocnice, a.s proběhly na výbornou

Míša Růžičková s dětským programem, kapela Legendy se vrací, dechová kapela Rozmarýnka, kejklíř Křup-ala-Hop, mažoretky z Bílovce a mnoho dalších hostů zpříjemnilo páteční odpoledne u příležitosti 120. výročí založení. Tenkrát se psal rok 1898…

 

Zaměstnanci nemocnice, široká veřejnost, ale také pozvaní hosté a zástupci z řad partnerů a sponzorů, kterým patří velké díky, si s velkou parádou a radostí připomněli vznik Bílovecké nemocnice. Areál Bílovecké nemocnice byl v pátek 25. května 2018 plný dětského smíchu, hudby, radosti i štěkotu psů. Užívaly si děti, užívali si dospělí a líbilo se samozřejmě zástupcům nemocnice i kraje.

 

„Výročí založení Bílovecké nemocnice nám nabídlo i něco více, než možnost strávit příjemné odpoledne s atraktivním doprovodným programem. Je dobré si čas od času uvědomit, že ne všude na světě mají lidé dostupné zdravotnictví, jak je tomu třeba ve střední Evropě.  Bílovecká nemocnice nabízí pacientům kvalitní péči a Moravskoslezský kraj zde počítá s dalšími investicemi. V minulém roce byla mimo jiné za více než 52 milionů korun dokončena modernizace prostor prozkvalitnění péče o dlouhodobě nemocné. Kraj také přispěl na právě probíhající rekonstrukci evakuačního výtahu, podpořil také obnovu a modernizaci kotelny,“ řekl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Martin Gebauer a dodal, žepohodlí pacientů i zdravotnického personálu je pro vedení kraje jednou z priorit.

O tom, že jde nemocnice pod vedením ředitele Zdeňka Horáka správným směrem, svědčí i ocenění, které ředitel Horák převzal z rukou místostarostky města Sylvy Kováčikové. Jedná se o ocenění u příležitosti výročí 120 let trvání, a sice ocenění „ÚSPĚŠNÁ FIRMA MĚSTA BÍLOVCE ZA ROK 2017“ za poskytování zdravotnické péče občanům Bílovce a okolí.

„Velmi si tohoto ocenění vážím a věřím, že i toto ocenění může do Bílovecké nemocnice přilákat další zdravotní kapacity a nové kolegy. Když jsem před rokem a půl nastoupil do funkce ředitele Bílovecké nemocnice, bylo mým úkolem dostat ji z nejhoršího, umožnit zachování zdravotní péče pro Bílovec a přilehlé okolí a stabilizovat ekonomiku. Po roce a půl mého působení mohu říct, že nemocnice je z nejhoršího venku, nepotýkáme se s nedostatkem personálu, nechybí nám primáři několika oddělení, zlepšovat se začala také finanční situace a po zhruba dvou letech se naši zaměstnanci dočkali navýšení mezd o rovných deset procent. A další navýšení chystáme i na tento rok,“ dodal ředitel nemocnice Zdeněk Horák.

 

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


120 let od vzniku Bílovecké nemocnice

Oslavte s námi 120 let od vzniku Bílovecké nemocnice.

Bílovecká nemocnice byla založena v roce 1898 a u této příležitosti, 120 let od vzniku, připravujeme oslavu tohoto výročí. Termín oslavy je pátek 25. května 2018 v odpoledních hodinách v areálu nemocnice. Akce je určená pro širokou veřejnost, občany města Bílovec a okolních obcí. Bohatý program je zajištěn, děti se mohou těšit například na Míšu Růžičkovou a její krásné písničky, dospělí zase na kapelu Legendy se vrací a další.

 

Program akceNovojičínský deník - napsali o nás 4.5.2018Vládní návštěva zavítala do Bílovecké nemocnice, a.s.

Vzácná vládní návštěva zavítala ve středu 25. dubna 2018 do Bílovecké nemocnice, a.s. Premiér v demisi Andrej Babiš, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch či ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová navštívili naši nemocnici.

 

Delegace si v doprovodu hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka a ředitele Bílovecké nemocnice Zdeňka Horáka prohlédla Oddělení následné péče a Oddělení rehabilitace. Andrej Babiš
se v diskusi zajímal o výši mezd sester a jejím navyšování a také o to, co je trápí a co by uvítaly za změny.

 

„Pro nás je asi nejhorší administrativa. Musíme vyplňovat formuláře například jen pro kanylu, zabírá nám to zbytečně moc času, který bychom mohly věnovat našim klientům,“ svěřila se staniční sestra Oddělení následné péče II Lenka Rulíšková. Na tuto problematiku okamžitě zareagoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a nastínil, že od června 2018 bude administrativní zátěž zredukována a podstatně zjednodušena.

 

Následovala prohlídka zrekonstruovaného Oddělení rehabilitace a přání, aby se podařil dokončit další investiční záměr a to oprava komunikací a vybudování parkoviště v areálu nemocnice. Věříme, že i toto přispěje k zajištění budoucího rozvoje a dalšího zkvalitňování péče a služeb nemocnice.

 

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Zákaz návštěv

Dnem 26.3.2018 byl zrušen zákaz návštěv.

 

ZÁKAZ NÁVŠTĚV

od 7. února 2018 do odvolání

 

Na základě doporučení krajského hygienika platí na všech odděleních nemocnice.

Ve výjimečných případech lze po dohodě s ošetřujícím lékařem návštěvu povolit (obvykle 1 člen rodiny).

 

Prosíme s ohledem na naše pacienty i zaměstnance nemocnice o respektování tohoto zákazu.

 

 

JUDr. Zdeněk Horák, MBA

ředitelKontakt pro stížnosti, pochvaly a připomínky

Pokud pacienti nejsou spokojeni s léčbou nebo naopak chtějí pochválit nemocniční personál či mají jiný podnět a připomínku, mohou se obrátit na ředitele nemocnice JUDr. Zdeňka Horáka, MBA a odeslat podnět na e-mail: info@nvb.cz.Bílovecký zpravodaj - prosinec 2017

V prosincovém vydání Bíloveckého zpravodaje mimo jiné naleznete:

 

  • Bílovecká nemocnice pořídila novou endoskopickou sestavu
  • Nová enterální výživa jako další zkvalitnění péče pacientů Bílovecké nemocnice, a.s.
  • Poděkování Bílovecké nemocnici

 

Bílovecký zpravodaj prosinec 2017Nemovitost k pronájmu

Exklusivně Vám nabízíme k pronájmu atraktivní nemovitost v areálu Bílovecké nemocnice s možností samostatného vjezdu Parkovací stání před budovou. Celý objekt prošel rekonstrukcí. Nové elektrické rozvody v mědi, topení, sociální zázemí, vlastní plynový kotel, plastová okna, rozvody vody v plastu. Užitná podlahová plocha samotné budovy je 329,85 m2. Budova má dva samostatné vstupy. Před budovou je k dispozici dostatečná zpevněná plocha pro dopravu a manipulaci se zbožím.

 

Více informací a podrobnosti naleznete >> ZDE <<Virtuální prohlídka nemocnice

Vážení návštěvníci,

v sekci Oddělení jsme pro Vás zprovoznili virtuální prohlídku nemocnice.

 

Virtuální prohlídka nemocniceBílovecký zpravodaj - říjen 2017

V říjnovém vydání Bíloveckého zpravodaje mimo jiné naleznete:

 

  • Bílovecká nemocnice, a.s. a čtyři otázky na primáře oddělení Chirurgie MUDr. Martina Maška

 

Bílovecký zpravodaj říjen 2017Podzimní tvoření Oddělení následné péče

V pátek 29.9.2017 si personál Oddělení následné péče připravil pro své pacienty tvořivé podzimní odpoledne. Pacienti si mohli sami namalovat svůj květináč, do kterého si poté zasadili podzimní rostlinky. Vyráběli dekorace z kaštanů a vstupní dveře oddělení ozdobili krásným podzimním věncem, s jehož přípravou významně pomáhala ošetřovatelka Sára.  Jako doprovod k této společenské akci sloužila živá kytarová hudební produkce. Písničky zahrál jeden z našich pacientů a tak si ke tvoření mohli pacienti i zazpívat známé české trampské písně. Myslíme si, že takovéto akce přispívají ke zkvalitnění péče o naše pacienty a dávají jim zapomenout na to, že se nachází v nemocnici.

 

kolektiv oddělení následné péčeNovojičínský deník - napsali o násNovojičínský deník - napsali o nás

 

Na stránkách Novojičínského deníku o nás napsali:

 

http://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/ambulance-umi-lecit-chronicke-rany-20170524.htmlZveřejnění účetní závěrky

Počínaje dnem 12. května 2017 je v souladu s ustanovením Stanov společnosti Bílovecká nemocnice, a.s. zveřejněna Účetní závěrka a Zpráva o podnikatelské činnosti společnosti a o stavu jejího majetku.

 

Uvedené je k nahlédnutí v pracovní dny v době d 8 do 15 hodin na sekretariátě ředitele a předsedy představenstva v sídle společnosti.

 

Bílovec 12.5.2017

ADMNovojičínský deník - napsali o nás

V Novojičínském deníku o nás napsali:

 


Přílohy:


Den otevřených dveří ONP

Ve středu 12. dubna 2017 od 9:00 - 14:00 hodin

 

-      prohlédnutí nových a moderně zrekonstruovaných prostor Oddělení následné péče

-      nahlédnutí do nadstandardních pokojů s novými elektricky polohovatelnými lůžky a sociálním zařízením

-      návštěva prostorné zimní zahrady s výhledem na Bílovec a okolí

-      a další…

 

Pro návštěvníky bude přichystáno drobné občerstvení.
Jste srdečně zváni do Bílovecké nemocnice, a.s. na Den otevřených dveří Oddělení následné péče.

 

Těšíme se na setkání s Vámi.

JUDr. Zdeněk Horák, MBA

ředitel

 

PozvánkaSlavnostní otevření ONP

Dne 3.4.2017 bylo za účasti hejtmana Moravskoslezského kraje slavnostně otevřeno Oddělení následné péče.


Přílohy:


Provozní doba chirurgické ambulance

S účinností od 1. března 2017 je upravena provozní doba chirurgické ambulance:

pondělí – pátek od 7:00 do 17:00 hodin

Neodkladná ošetření mimo pracovní dobu chirurgické ambulance budou poskytována v rámci pohotovostní služby v prostorách interní ambulance.

Děkujeme za pochopení.Den otevřených dveří - Rehabilitace

Zrekonstruované a zmodernizované oddělení Rehabilitace Bílovecké nemocnice, a.s., Vás zve na Den otevřených dveří.

 

KDY: 26. ledna 2017

OD: 8:00 – 14:00

KDE: Oddělení rehabilitace – budova B

 

Pro návštěvníky bude přichystáno drobné občerstvení.
Jste srdečně zváni do Bílovecké nemocnice, a.s. na Den otevřených dveří oddělení Rehabilitace.


Přílohy:
pdfPozvánka OD RHB [pdf, 948 kB]


Moravskoslezský kraj - napsali o nás

V periodiku Moravskoslezského kraje o nás napsali:

 

Nezkrácená verze: http://www.msk.cz/cz/zdravotnictvi/v-bilovecke-nemocnici-vznika-unikatni-pracoviste-80019/

Tištěná verze: zde k nahlédnutíSeminář - Aktuality v péči o pacienty v Bíloveckém regionu

Tematicky velmi bohatý lékařský seminář proběhl ve středu 8. června 2016 v zasedací místnosti Bílovecké nemocnice, a.s. Aktuality v péči o pacienty v Bíloveckém regionu, to bylo téma číslo jedna. Seminář byl organizovaný v rámci postgraduálního vzdělávání a pořádalo jej Okresní sdružení České lékařské komory v Novém Jičíně.

 

Odborným garantem akce byla MUDr. Vlasta Nováková. Sešli se lékaři pracující v Bílovecké nemocnici, a.s., lékaři pracující v okolních nemocnicích a ambulantní specialisté. Společné odpoledne zahájil náměstek ředitele pro lékařskou péči MUDr. Tomáš Nykel. Se svou přednáškou na téma Péče o angiologické pacienty vystoupil zastupující primář Interního oddělení Bílovecké nemocnice, a.s. MUDr. Zbyněk Vlček. Dalším tématem byla Artroskopie kolenního kloubu, kterou zájemcům přednesl MUDr. Jan Andrle, zástupce primáře Chirurgického oddělení.

Možnosti a limity následné péče bylo téma pro primářku Oddělení následné péče MUDr. Dagmar Palasovou a s možnostmi diagnostiky a prezentace RTG pracoviště odpoledne obohatila MUDr. Eva Bezunková vedoucí lékařka Radiodiagnostického oddělení.

 

Zájemci si mohli prohlédnout také nově rekonstruované prostory Bílovecké nemocnice, a.s., které budou sloužit klientům Oddělení následné péče a pacientům Rehabilitačního oddělení, a které jsou finančně podpořeny z programu švýcarsko-české spolupráce. Slavnostní otevření se předpokládá na konec měsíce září 2016.

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčíBílovecký zpravodaj - květen 2016

 

V květnovém vydání Bíloveckého zpravodaje mimo jiné naleznete:

 

  • O preventivní vyšetření v rámci Dne zdraví byl obrovský zájem

 

Bílovecký zpravodaj květen 2016Bílovecký zpravodaj - duben 2016

V dubnovém vydání Bíloveckého zpravodaje mimo jiné naleznete:

 

  • Den zdraví v Bílovecké nemocnici, a.s.
  • Nábor dobrovolníků pro ONP ve spolupráci s organizací ADRA
  • Poděkování pracovnímu kolektivu ONP

Přílohy:
pdfBílovecký zpravodaj duben 2016 [pdf, 345 kB]
Bilovecky_zpravodaj_04_2016


ADRA hledá dobrovolníky

Humanitární organizace ADRA ve spolupráci s Bíloveckou nemocnicí, a.s., hledá dobrovolníky na oddělení následné péče.

Pro dobrovolnickou službu se nevyžadují zvláštní znalosti a dovednosti. To rozhodující je chtít pomáhat lidem, kteří pomoc potřebují.

 

Školení nových dobrovolníků se uskuteční 2. 5. 2016 v nemocnici v Bílovci v 15,30 hod.

 

Nemocnice v Bílovci spolupracuje s dobrovolníky dlouhodobě a vytváří pro tuto činnost dobré podmínky.

Přijďte se více dovědět o této činnosti.

 

Bližší informace získáte:

tel: 605 784 584  

Mgr. Zuzana  Kuperová,

a také na stránkách www.adraostrava.cz       

                                                      

Přijďte pomáhat lidem, kteří pomoc potřebují.

 

Za Bíloveckou nemocnici, a.s.                                
Ing. Pavel Bědajanek, ředitel   
prim. MUDr. Dagmar Palasová 

 

Za DC Adra Ostrava
Ladislav Blahuta, dobrovolníkO preventivní vyšetření v rámci Dne zdraví byl obrovský zájem

 

Vytvořeno 8.4.2016 10:00

 

Velký úspěch sklidil 1. ročník akce pořádané v rámci Světového dne zdraví v Bílovecké nemocnici, a.s. Bílovečtí i okolní si preventivně nechali odborně změřit krevní tlak, hodnotu cukru v krvi či pomocí váhy stanovit tzv. body mass index (BMI). Využili i rady nutriční terapeutky.

 

Již od osmé hodiny ranní bylo v prostorách před interní a gastro ambulancí poměrně živo. Několik desítek zájemců čekalo na preventivní vyšetření zdarma a bez doporučení praktických lékařů. Lidé využili především možnost změřit si hodnotu cukru v krvi a krevní tlak. Výsledky pak konzultovali s odborníky Bílovecké nemocnice, a sice s primářem Interního oddělení MUDr. Zbyňkem Grešákem a MUDr. Evou Fürstovou. Nutriční terapeutka Ludmila Havlíková zase zájemce informovala o různých dietních režimech při zdravotních omezeních, se kterými se vyšetřovaní svěřovali a měřila BMI.

 

„Jsem opravdu rád, že se první ročník Dne zdraví vydařil, tolik zájemců jsme nečekali. Tahle prevence je velmi důležitá a vidím, že občané Bílovce i okolních obcí ji plně využili. Určitě budeme v podobných akcích pokračovat,“ poznamenal ředitel Bílovecké nemocnice, a.s. Ing Pavel Bědajanek.

 

„Domnívám se, že před deseti lety by tolik lidí nedorazilo, a to uběhly teprve dvě hodiny od začátku akce, je to moc fajn,“ poznamenala staniční sestra Interního oddělení Mgr. Jana Seidlerová. Totéž konstatovala také staniční sestra Lenka Vozničková.

 

A aby zájemcům o preventivní vyšetření bylo opravdu příjemně, hlavní sestra Pavla Friedlová se postarala o pohodu v místnosti s občerstvením a skvělými snídaňovými koláčky.

 

Ing. Magda Otáhalová

tisková mluvčí


Přílohy:


Radiodiagnostické oddělení

Radiodiagnostické oddělení úspěšně splnilo podmínky externího auditu v radiodiagnostice včetně intervenční radiologie a kardiologie.Knihobudka

Od středy 9. března 2016 mohou občané města Bílovec využívat nové služby místní Městské knihovny. Ta v areálu Bílovecké nemocnice, a.s. instalovala knihobudku, která je první svého druhu ve městě Bílovci a slouží k bezplatné výměně knih a časopisů. Knihobudka je umístěna v chodbě před sonografickou vyšetřovnou u chirurgické ambulance.

 

Slavnostnímu aktu instalace knihobudky byli přítomni zástupci všech institucí podílejících se na jejím vzniku. Kulturní centrum Bílovec, p.o. reprezentovala jeho ředitelka Mgr. Eva Ševčíková, za Bíloveckou nemocnici byli přítomni Ing. Pavel Bědajanek, ředitel nemocnice a hlavní sestra nemocnice Pavla Friedlová. Bíloveckou knihovnu pak zastupovali slečna Martina Kovářová a pan Tomáš Ocásek.

 

Otáhalová M.

 

 Den zdraví v Bílovecké nemocnici, a.s.

Nechat si odborně změřit krevní tlak, hodnotu cukru v krvi či pomocí váhy stanovit tzv. body mass index (BMI) můžou obyvatelé Bílovce a okolí už 7. dubna 2016 v Bílovecké nemocnici. V rámci Světového dne zdraví, který každoročně připadá na tento den, se mohou zcela zdarma nechat preventivně vyšetřit.

 

Zároveň se u nutriční terapeutky mohou informovat na dietní režimy při zdravotních omezeních, jako je cukrovka, dna či v případě vysokého cholesterolu v krvi. Akce se koná v prostorách interní ambulance Bílovecké nemocnice, v budově C. Návštěvníci mohou přijít bez doporučení praktických lékařů, a to v čase od 8:00 – 14:00. Po vyšetření budou seznámeni s výsledky a v případě nutnosti jim bude doporučeno jak postupovat dále a jakou lékařskou péči zvolit.

 

Otáhalová M.Den četby v Bílovecké nemocnici, a.s.

V Bílovecké nemocnici se předčítalo pacientům

 

I když Světový den četby připadá na 23. duben, v Bílovecké nemocnici se četlo již 2. března. Hezké dopoledne ve společnosti Saturnina si udělali pacienti Oddělení následné péče. Potěšit je přišli zaměstnanci knihovny Města Bílovec, kteří z knihy spisovatele Zdeňka Jirotky mnoha zájemcům předčítali na velkém pacientském pokoji. Po skončení četby, která se setkala s velkým ohlasem, se rozběhla vášnivá diskuse o tom, kdo měl jakou knihu v mládí rád.

 

Otáhalová M.Nemocnice má nového ředitele

Dnem 1. 2. 2016 byl do funkce ředitele Bílovecké nemocnice, a.s. jmenován Ing. Pavel BĚDAJANEK.