Otevřená nemocnice  
 

 Bílovecká nemocnice, a.s.
 17. listopadu 538
 743 01 Bílovec

tel.:
556 771 771
 
info@nvb.cz

 

 Datová schránka: p7kc5px

 Najdete nás zde.

NVB

Co potřebujete pro pobyt v nemocnici


Při nástupu do nemocnice

Vaše oblečení a obuv bude uloženo v nemocniční šatně. Dostanete lístek na šaty, proti němuž Vám bude oblečení při propuštění vydáno. Pokud nebudete mít vlastní prádlo, bude Vám zapůjčeno ústavní. Potom budete odvedeni na své oddělení. Personál oddělení Vás bude informovat o denním režimu oddělení, seznámí Vás s provozním řádem oddělení, s právy pacienta a možností využívat sociálních služeb. Stvrdíte svým podpisem, že jste byli o všem řádně informováni.

V den příjmu na oddělení s Vámi lékař provede přijímací pohovor, ve kterém Vás bude informovat o Vašem aktuálním zdravotním stavu, dohodne s Vámi postup vyšetřování a léčby, případně vysvětlí přípravy na operaci či jiný lékařský zákrok.K pobytu na oddělení budete potřebovat

  • Osobní potřeby
  • Hygienické potřeby včetně toaletního papíru
  • Domácí obuv
  • Budete vybaveni nemocničním osobním prádle. Můžete si ale přinést a používat vlastní.

Cenné věci

Pokud Vás čeká plánovaná hospitalizace, nedoporučujeme Vám brát si s sebou cenné předměty, např. zlato, šperky, vkladní knížky, šeky ani větší obnos peněz.

Jste-li náhle a nečekaně hospitalizováni, máte možnost uložit si cennosti, peníze, karty apod. do nemocničního trezoru; zprostředkuje sloužící sestra na oddělení. Obdržíte písemný doklad o úschově. Při propuštění z nemocnice, po předložení dokladu, Vám budou Vaše věci vydány.

Je zakázáno vnášet do areálu nemocnice zbraně, alkohol a drogy!!
Do areálu nemocnice je zakázáno vodit jakákoliv zvířata.

Mobilní telefony

Prosíme o ohleduplnost při jejich používání a upozorňujeme na zákaz používání mobilních telefonů v blízkosti zdravotní přístrojové techniky a na odděleních, která jsou označena ikonkou s přeškrtnutým mobilním telefonem.